Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Americká zpěvačka, textařka a příležitostná herečka Katy Perry, vlastním jménem Katheryn Elizabeth Hudson, se narodila 25. října 1984 v Santa Barbaře (Kalifornie USA

Nejznámější písničky

Kariéra

Tvrdí, že ji v tvorbě hodně ovlivnila třeba kapela Queen anebo Alanis Morissette Své první album vydala ještě jako Katy Hudson a celé obsahovalo křesťanské písně. Jelikož jí ovšem přišlo, že by se toto jméno příliš podobalo tomu herečky Kate Hudson vložila do svého uměleckého označení rodné příjmení matky.

Populární hudbu objevila z CD, které získala od jejích kamarádů. Ve třinácti dostala svou první kytaru a začala veřejně vystupovat s písněmi, které sama složila.

Populární se stala díky svému prvnímu mega hitu I Kissed A Girl Jako jediné zpěvačce v historii popu se jí podařilo získat 5 hitů číslo jedna na jediném albu. Podobný kousek má na svém kontě už pouze Michael Jackson

V letech 2011 až 2018 ji magazín Forbes zahrnul na seznam Top-vydělávajících žen v hudbě. Celkově se prodalo asi 100 miliónů jejich nahrávek. Je držitelkou mnoha ocenění, patří jí čtyři zápisy v Guinnessově knize rekordů nebo pět cen American Music Awards

Vytvořila také vlastní parfémy Purr, Meow!, Killer Queen, Mad Potion, Mad Love a INDI.

Roku 2012 vznikl dokumentární film s názvem Katy Perry: Skutečná tvář ve kterém vypráví o svém uměleckém životě. V roce 2018 a 2019 byla porotkyní talentové soutěže American Idol

Mimo zpívání se věnuje podpoře různých nadací (např. UNICEF je také aktivistkou (především LGBT komunity a ženské rovnocennosti).

Má i své vlastní dodatky k počítačové hře The Sims 3 - Sladké radosti Katy Perry a Staň se hvězdou.

Osobní život

Pochází z pastorské rodiny (rodiči byli Mary Christine a Mauriceovi Keithovi Hudsonovi), proto vyrůstala na gospelové hudbě a zpívala v kostele. Má dva sourozence (sestru Angelu, bratra Davida).

Od tří do jedenácti let se často stěhovala napříč celými USA a to kvůli přeřazovaní svých rodičů do různých kostelů.

Studovala na Dos Pueblos High School a po ukončení studí se přestěhovala do Los Angeles

První vážný vztah měla s frontmanem skupiny Gym Class Heroes Travie McCoyem kterého potkala ve studiu v New Yorku Rozešli se v prosinci 2008.

V letech 2010 až 2012 byl jejím manželem britský herec Russell Brand Poznali se během natáčení jeho filmu Dostaň ho tam Zajímavostí je, že jejich sňatek proběhl dle tradičního hinduistického ceremoniálu v indickém Radžastánu

Poté chodila s hudebníkem Johnem Mayerem s nímž nazpívala i píseň Who You Love Na začátku roku 2014 ale došlo k rozchodu, údajně díky jejím pracovním povinnostem.

Od roku 2016 je jejím partnerem britský herec Orlando Bloom Na jaře 2017 sice oznámili, že se rozcházejí z důvodů rozdílných názorů na společnou budoucnost, ale v březnu 2018 byli společně spatřeni v Praze Na sv. Valentýna 2019 se zasnoubili. 5. března 2020 skrze videoklip k písni Never Worn White oznámila, že čekají narození svého prvního dítěte.

Katy Perry a Orlando Bloom se stali rodiči 27. srpna 2020 když známá zpěvačka porodila dceru, která dostala jméno Daisy Dove Bloom (do češtiny lze její jméno přeložit jako Sedmikráska Holubice Bloom).

Články