Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Česká herečka Kateřina Janečková se narodila 7. května roku 1983 v Šumperku.

Nejznámější role

Kariéra

Kateřina Janečková má umělecké geny, její matka je herečka, otec režisér, babička pak známá choreografka. V dětství inklinovala k tanci, ale herectví zvítězilo. Nejprve studovala na pražské konzervatoři, později na ostravské a nakonec na HAMU vystudovala obor Pantomima. Hrála v Horáckém divadle Jihlava a pak přešla na volnou nohu. Vidět jste ji mohli v Praze např. v Divadle Bez zábradlí, Studiu Rubín, Městských divadlech pražských nebo v Studiu St. Germain v klubu Rock café.

První větší filmové zkušenosti získala už v 11 letech v seriálu Když se slunci nedaří s Dagmar Veškrnovou (Havlovou). Zahrála si třeba i v pohádce Restaurace U prince, kde prince hrál Matěj Hádek zaznamenat jste ji mohli i v seriálech Náves nebo Rodinná pouta. Popularitu jí přinesla role sekretářky Kateřiny Bertoldové v seriálu televize Prima Ošklivka Katka. S režisérem Petrem Nikolaevem pak spolupracovala také na natáčení seriálu Proč bychom se netopili.

V roce 2011 se nechala nafotit nahá s rukama zakrytými intimními partiemi do kalendáře jednoho casina.

Osobní život

Kateřina mluví plynně francouzsky, domluví se i anglicky. Mezi její záliby patří závěsná akrobacie na šálách, brusle, lyžování, plavání, stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, žonglování, vodáctví, step a tanec. V seriálu Svatby v Benátkách si před kamerou vzala svého skutečného partnera Radima Jíru.

Články