Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Kate Winslet, rodným jménem Kate Elizabeth Winslet, je anglická herečka (a příležitostná zpěvačka) narozená 5. října 1975 v

Readingu (Berkshire Velká Británie

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V jedenácti letech šla studovat divadelní umění. Kariéru odstartovala již v dětském sci-fi seriálu Dark Season (1991). Pozornost upoutala účinkováním ve snímku Petera Jacksona Božská stvoření (1994). Následovala role ve filmu Rozum a cit která ji oficiálně vystřelila mezi celebrity.

Je držitelkou Oscara pro Nejlepší herečku v hlavní roli (2008, Předčítač Ceny Emmy tří Zlatých glóbusů a shodného počtu cen BAFTA

Osobní život

Narodila se barmance Sally Ann a staviteli bazénů Rogeru Winsletovým. Má sestry Beth a Annu a bratra Josse.

Jejím prvním dlouhodobým partnerem byl herec a scenárista Stephen Tredre, který zemřel po natočení Titanicu Kvůli účasti na jeho pohřbu nestihla premiéru tohoto snímku.

V roce 1998 se vdala za režiséra Jima Threapletona se kterým má dceru Miu Honey. Po rozvodu v roce 2001 se seznámila s režisérem Samem Mendesem a o dva roky později si jej vzala. Mají syna jménem Joe Alfie. Manželství se rozpadlo roku 2010.

V prosinci 2012 se vdala potřetí, jejím vyvoleným se stal Ned RocknRoll (synovec Richarda Bransona V prosinci 2013 se jim narodil syn Bear Winslet.

Roku 2012 jí Alžběta II. udělila vyznamenání Řádu britského impéria

Je abstinentkou, nejí chleba ani jiné pečivo. Bojkotuje uměle upravená jídla.

Články