Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Kate Moss, plným jménem Katherine Ann Moss, je britská supermodelka a módní návrhářka. Narodila se 16. ledna 1974 v Londýně.

Kariéra

Byla objevena, když se roku 1988 (ve čtrnácti letech) vracela z rodinné dovolené na Bahamách. Na letišti si jí všimla Sarah Doukas z modelingové agentury Storm.

Velký úspěch zaznamenala už díky prvnímu fotografování pro (již neexistující) časopis The Face, na jehož obálce se objevila nahá.

Na modelku byla neobvykle malá a při srovnání s konkurentkami z 80. let 20. století i velmi hubená. Právě proto se stala v branži neokoukaným typem a odstartovala v ní novou vlnu tzv. waif look (v češtině zanedbaný pohled).

Stala se postupně tváří téměř všech významných značek (např. Burberry, Dior Dolce & Gabbana, Gucci, H&M, Chanel, Louis Vuitton ...).

Stále se objevuje na obálkách prestižních módních časopisů celého světa. Například na té americké, britské i francouzské verze Vogue byla dosud celkem čtyřiadvacetkrát.

Věnuje se i návrhářství (spolupracuje s firmou Topshop) a úspěšně produkuje vlastní parfémy.

Je známa svou láskou k rockové hudbě. Objevila se ve videoklipu kapely The White Stripes její hlas můžete slyšet i ve skladbě Some Velvet Morning od Primal Scream.

Osobní život

Má mladšího bratra Nicka. Rodiče se rozvedli, když jí bylo třináct let.

Jejím životem prošlo mnoho mužů. Románky měla s Rhysem Ifansem, Jackem Nicholsonem nebo Leonardem DiCapriem.

Delší dobu se v její přítomnosti objevoval např. fotograf Mario Sorrenti, herec Johnny Depp (jejich bouřlivý vztah probíhal v letech 1994 až 1997) nebo majitel časopisu Dazed & Confused Jefferson Hack (2002 se jim narodila dcera Lila Grace).

Roku 2005 se seznámila frontmanem kapely Babyshambles Petem Dohertym. Poté, co byla přistižena, jak ve zkušebně šňupe kokain se rozešli.

Od roku 2007 se po jejím boku objevoval kytarista rockové skupiny The Kills Jamie Hince, za kterého se v září 2011 provdala. Pompézní svatba trvala tři dny a vyšla v přepočtu na 13,5 milionů korun.

Články