Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Moderátor, textař, scénárista, hudebník, herec a bavič Karel Šíp se narodil 1. června 1945 v Praze.

Nejznámější pořady

Kariéra

Vystudoval Střední průmyslovou školu filmovou v Čimelicích. Od roku 1963 do roku 1973 pracoval jako produkční v Československé televizi.

Co se týče jeho hudební kariéry, v roce 1971 založil spolu s Jiřím Scheligerem kapelu Faraon. Z té doby pochází například megahit Holubí dům Jako textař spolupracoval například s Karlem Gottem nebo Leonou Machálkovou Má "na svědomí" zhruba 500 písňových textů.

Hudba prostupovala i jeho moderátorskou kariérou. Jmenujme například pořady Hitšaráda (společně s Jaroslavem Uhlířem nebo předobraz dnešních hudebně talentových televizních show Rozjezdy pro hvězdy. Mezi další pořady, které moderoval patří například Galasuperšou, Klip Klap, Možná přijde i kouzelník, Horoskopičiny, Skopičiny, Tyjátr, Paškal nebo oblíbená talk show Všechnopárty, která běží na České televizi už od roku 2005. Společně s Jiřinou Bohdalovou moderoval pořad Za oponou s Jiřinou. Později moderoval pořad Za oponou. V letech 2009, 2010, 2012, 2013 a 2014 moderoval také vyhlašování ankety TýTý

Zahrál si i ve filmu Vrchní, prchni! nebo v seriálu Hospoda.

V roce 2001 napsal knihu Skopičiny mýho života

Osobní život

Pochází z umělecké rodiny, jeho otec Karel Hugo Feuerfeil (umělecky Šíp) byl operetní herec a zpěvák v ostravském divadle. Je podruhé ženatý, se svou první manželkou zpěvačkou Marcelou Holanovou má syna Karla (1981) a s druhou manželkou Ivou Havránkovou má syna Honzíka (2004).

Články