Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Český herec Karel Heřmánek se narodil 17. října 1947 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V roce 1972 absolvoval na brněnské JAMU obor herectví. Spolu s kolegy a přáteli z ročníku Jiřím Bartoškou a Pavlem Zedníčkem vzal po studiích angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Předtím ještě působil v Divadle Na provázku. V roce 1976 se celý trojlístek později slavných herců vrátil do Prahy a hrál společně v Divadle Na zábradlí. Karel Heřmánek si ještě odskočil v letech 1977 - 1978 na jednu divadelní sezónu do Městských divadel pražských. V Divadle Na zábradlí pak hrál až do roku 1990, kdy ukončilo svůj provoz.

V roce 1990 pak založil jedno z prvních soukromých divadel u nás - Divadlo Bez zábradlí S rozjezdem mu pomáhali opět jeho nerozluční přátelé už z dob studií - Jiří Bartoška a Pavel Zedníček. Divadlo nejprve sídlilo v Žižkovském divadle, pak se přestěhovalo do divadla Ta Fantastika a následně do Vysočan a nakonec do Paláce Adria v centru Prahy.

V roce 2004 navíc začal Karel Heřmánek provozovat Městské divadlo v Karlových Varech které bylo do té doby upadající městskou příspěvkovou organizací. Divadlo pak začalo znovu prosperovat. O pronájem měl zájem i herec a ředitel Divadla Na Fidlovačce Tomáš Töpfer

Karel Heřmánek je ředitelem Divadla Bez zábradlí i Městského divadla v Karlových Varech.

Osobní život

Jeho manželkou je moderátorka a bývalá televizní hlasatelka Hana Heřmánková která mu pomáhá i s provozem obou divadel z pozice manažerky.

Mají spolu syny Karla Heřmánka mladšího (1989), který je také hercem, Josefa (1990) a Františka (*2001). Z prvního manželství má Karel Heřmánek ještě dcery Kristýnu a Karolínu.

Sestrou Karla Heřmánka je Marie Mixová, majitelka sítě kadeřnických salónů značky „Franck Provost“.

Články