Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Celovečerní dokumentární film o Karlu Gottovi který přináší osobní pohled na jeho život, jaký se zatím široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl.

Odložení premiéry

Z důvodu zavření kin, které bylo vyhlášeno 8. října 2020 minimálně na dva týdny, musela být premiéra dlouho očekávaného snímku odložena. Vzhledem k tomu, že nikdo neví, jak se bude situace vyvíjet, nebylo možné zatím stanovit nový termín premiéry.

Tvůrci se rozhodli zpříjemnit čekání na film videoklipem k nové verzi písně Jdi za štěstím což je poslední nahrávka Karla Gotta. V klipu jsou použity i záběry, které se do snímku Karel už nevešly. Slavnou skladbu Karla Svobody nazpíval Karel Gott u příležitosti svých osmdesátin v létě 2019 se Symfonickým orchestrem.

"Ráda bych - společně se Supraphonem - dala v této složité době malý dárek nejen zklamaným potenciálním divákům filmu KAREL, ale všem příznivcům mého zesnulého manžela. Zveřejňujeme videoklip s titulní písní k filmu KAREL - 'Jdi za štěstím'. Je pro mne o to cennější, že je to Karlova poslední nahrávka z června 2019, kdy ji zpíval s vědomím, že jde o píseň pro

vznikající film," prozradila Ivana Gottová.

O filmu Karel

Olga Špátová natočila v roce 2009 film Fenomén Gott který se však s tím novým nedá srovnávat. Nový snímek totiž není (a neměl být) přehlídkou slávy Zlatého slavíka. Film byl natočen v odlišné životní etapě, což se projevilo v odlišné osobní zpovědi, kterou tvůrcům dokumentu Mistr poskytl.

Tvůrci zachytili Karla Gotta při jeho vystoupeních, při setkáních s jeho fanoušky u nás i v Hamburgu, ale zejména v jeho domácím prostředí, ať už v Praze, na chalupě v Českém Švýcarsku, na vsi, kde trávil dětství, a na dalších místech, která sehrála v jeho životě důležitou roli.

Zpěvák se ve filmu vydá po stopách svého života, ukáže divákovi mnohdy neznámé zákulisí koncertů, i svůj život s rodinou a soukromí, které si jinak snaží s pokorou a láskou chránit. Film tak bude díky upřímné otevřenosti Karla Gotta zcela autentický a jedinečný.

„V polovině září loňského roku mi volali Ivanka a Karel Gottovi, a oslovili mě, zda bych po deseti letech opět natočila s Karlem dokument o jeho životě. Neváhala jsem ani minutu! Natáčet s člověkem, který vydržel více než půl století na výsluní české kultury díky svému výjimečnému pěveckému talentu, umělecké pokoře a nezměrné pracovitosti, byla a je pro mě velká čest,“ rozpovídala se Olga Špotáková o tom, jak přijala výzvu natočit celovečerní dokumentární film o Karlu Gottovi, který svým uměním přináší radost už třem generacím posluchačů.

Prvním natáčecím dnem byl 22. říjen 2018. Natáčení bylo dokončeno o necelý rok později, v září 2019. Cílem bylo zachytit umělce nesporných kvalit jako fenomenálního zpěváka, který se rozdává svým příznivcům, jako malíře, ale zároveň milujícího manžela a otce svých dětí.

„Náš film nesmí být nuda,“ říkal během natáčení Karel Gott režisérce Olze Špátové, která vytváří dokumentární, situační biografický film, a to jak v pracovní, tak osobní rovině s využitím archivních materiálů.

Trailer snímku Karel

Články