Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Kameňák 2 je česká filmová komedie Zdeňka Trošky z roku 2004. Jde o druhý film z filmové tetralogie z let 2003 až 2013. V každém díle proběhne jeden týden - film je rozdělen na dny.

Další díly:

Děj se odehrává ve smyšleném městečku, kde za každým rohem číhá vtip a o humorné situace rozhodně není nouze. Kameňák 2 přímo navazuje na první díl Kameňák který vrcholí vytrysknutím modrého erektivního pramene ze skály na zámku v Kameňákově. Jeho zázračnou sílu okusí i stará Kropáčková (Anna Vejvodová). Jak se pramen objevil, tak zmizel. Ale kam? To ví právě nejlépe baba Kropáčková. Oběťmi chtivé babky se stávají i místní policisté pod vedením Pepy Nováka (Václav Vydra Zmizení modrého pramene nedá spát ani místním mafiánům.

V bláznivé české komedii dále hrají: Jana Paulová Petr Pěknic, Nikola Navrátil, Josef Laufer Marek Vašut Tomáš Lipský Zdeněk Kozák, Vladimír T. Gottwald, Dana Morávková a mnozí další. Mimo jiné i zpěvačky Helena Vondráčková a Monika Absolonová a zpěvák Martin Maxa Zahrála si v něm i Helena Růžičková pro kterou byl Kameňák 2 poslední rolí.

Články