Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Česká filmová komedie režiséra Zdeňka Trošky z roku 2003. Spoluprodukoval ji herec a producent Jiří Pomeje Kameňák je první film z filmové tetralogie z let 2003 až 2013.

Další díly:

Děj se odehrává ve smyšleném jihočeském městečku, kde za každým rohem číhá vtip. Nouze není ani o komické situace. Svým neměnným rytmem tu žije celá řada typicky českých postav a postaviček. Jako například Novákovi. Otec Pepa (Václav Vydra je kapitánem městské policie, jeho žena Vilma (Jana Paulová pracuje jako učitelka, dcera Julie studuje zdrávku a devítiletý Pepíček má zájem o všechno, co se děje. A když do Kameňákova přijede šlechtický pár z Anglie, kterému byl v restituci navrácen zdejší zámek s údajným pokladem, to se teprve začnou dít věci.

Kameňák svým pojetím navazuje na české filmové fenomény Slunce, seno, ... . Dokonce si v něm po letech zahrál i Broněk Černý, představitel Vency Konopníka. V hojně navštěvované bláznivé české komedii dále hrají Petr Pěknic, Nikola Navrátil, Josef Laufer Mark Vašut Anna Vejvodová, Tomáš Lipský Zdeněk Kozák, Vladimír T. Gottwald a další.

Články