Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Americký zpěvák a herec Justin Timberlake, celým jménem Justin Randall Timberlake, se narodil 31. ledna 1981 ve městě Memphis v Tennessee v USA.

Největší hity

Nejznámější filmy

Kariéra

Už v jedenácti letech soutěžil v televizní show, ve které zpíval country písničky. V 90.letech účinkoval v pořadu The Mickey Mouse Club, ve kterém se seznámil se svým budoucím kolegou z 'N Sync, kterým byl Joshua Scott "JC" Chasez. Poznal zde také svojí budoucí partnerku Britney Spears Ryana Goslinga a Christinu Aguileru

Jako člen chlapecké skupiny 'N Sync se stal idolem teenagerů. Po rozpadu kapely v roce 2002 vydal své první sólové album Justified (produkci alba mu dělal Pharell Williams, který za ni dostal cenu Grammy Alba Justified se po celém světě prodalo přes 7 milionů kopií. Bylo vřele přijato u kritiků. V září 2006 vydal své druhé sólové album FutureSex/LoveSounds a tři písně z desky se umístily na prvním místě Billboard Hot 100. Pilotní singl SexyBack zaznamenal celosvětový úspěch, alba se prodalo celosvětově 10 milionů kusů.

Založil vlastní nahrávací společnost nazvanou Tenman Records a oděvní značku William Rast.

Nazpíval s Madonnou píseň 4 Minutes a podílel na písni Hallelujah. Po dlouhé odmlce vydal v březnu 2013 své třetí album The 20/20 Experience.

Krátce na to oznámil, že ještě v roce 2013 vydá i své čtvrté album nazvané The 20/20 Experience: 2 of 2. Na 56. předávání hudebních cen Grammy v roce 2014, získal tři ocenění, a to za nejlepší rap/zpěv píseň, nejlepší R&B píseň Pusher Love Girl a nejlepší videoklip Suit & Tie.

Nadaboval více než desítku filmů. Herecký debut pro něj přišel v roce 2000 s filmem Přesný zásah. Zazářil ve filmech The Social Network, Apokalypsa, Guru lásky, Zkažená úča, Zpátky ve hře, Vyměřený čas, Kamarád taky rád a mnoho dalších.

Osobní život

V roce 2002 ztroskotal jeho několikaletý vztah se zpěvačkou Britney Spears. Po rozchodu, který byl dle všeho způsoben nevěrou partnerky, vydal píseň Cry Me a River, ve které zpívá o partnerčině nevěře.

Poté následoval čtyřletý vztah s herečkou Cameron Diaz se kterou se rozešel v roce 2006.

Jeho následující partnerkou se stala herečka Jessica Biel se kterou se v říjnu 2012 v Itálii oženil. Roku 2015 se jim narodil syn Silas Randall. V roce 2020 přivítali do rodiny druhého syna

Od mládí se věnuje charitě, od roku 2001 spravuje nadaci Justin Timberlake Foundation, která podporovala hudební výchovu na školách, ale dnes má mnoho dalších aktivit.

Profily na sociálních sítích

Články