Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Kanadský zpěvák Justin Bieber se narodil 1. března 1994 ve městě London v kanadské provincii Ontario.

Největší hity

Už ve 12 letech vystoupil v pěvecké soutěži ve Stratfordu, umístil se na druhém místě. Zazpíval píseň So Sick od zpěváka Ne-Yo.

Justin kromě zpěvu zvládl hru na klavír, bicí, kytaru i trubku. Jeho matka Pattie Mallette, kanadská spisovatelka a filmová producentka, umisťovala jeho hudební videa na YouTube. Jednalo se o předělávky hitů takových umělců jako Stevie Wonder Michael Jackson Justin Timberlake či Chris Brown Což mělo na nastartování jeho kariéry lví podíl.

Ač se chtěla Pattie pochlubit talentem svého syna jen své rodině a známým, brzo si ho povšiml také slavný manažer Scooter Braun, který se ho rozhodl kontaktovat. Justin byl jedním z prvních umělců, kterým tento portál pomohl ke světové slávě. Lovec talentů Braun objevit třeba také Arianu Grande

Svou studiovou nahrávku My World vydal Justin na konci roku 2009, pilotním singlem na tomto EP byl song One Time Píseň získala jak v Kanadě, tak v USA platinové ocenění.

Studiová alba

  • My World 2.0 (2010)
  • Under the Mistletoe (2011)
  • Believe (2012)
  • Purpose (2015)

Jeho úspěšná kariéra je lemována spoustou skandálů i kriminálních deliktů. Byl obviněn z bezohledné jízdy, vandalismu. Například za házení vajíček na dům svého souseda dostal dvouletý podmíněný trest a několik hodin veřejně prospěšných prací. Navíc musel absolvovat kurz zvládání hněvu a zaplatit nemalé odškodnění. Dále byl obviněn z řízení pod vlivem návykových látek či napadení řidiče luxusní limuzíny. Američané dokonce žádali vyhoštění Biebera z USA. K vyhoštění nakonec nedošlo. V roce 2015 vydal Justin prohlášení, že se změní. Už měl dost negativní popularity.

V roce 2017 měl mít koncert v Číně, ale komunistická země jeho vystoupení kvůli nevhodnému chování zakázala.

Osobní život

Jeho dlouholetou přítelkyní byla herečka a zpěvačka Selena Gomez se kterou se dal dohromady v roce 2010. Rozešli se po dvouletém vztahu. Později to spolu ještě zkusili, ale opět to nedopadlo.

Poté následovalo velké množství vztahů a úletů ze zpěvačkami, herečkami a modelkami.

V červenci 2018 se zasnoubil s americkou modelkou Hailey Baldwin kterou v témže roce pojal za manželku.

Profily na sociálních sítích

Články