Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Český zpěvák a kytarista Josef Vařeka, známý také jako Josie Vařeka, se narodil 24. března 1993 v Šumperku. Jeho hudební kariéra je spojena s kapelami Koblížc! a Walda Gang. Jeho partnerkou je o 14 let starší zpěvačka Martina Pártlová, se kterou čeká dítě.

Kariéra

V roce 2007 stál Josef Vařeka společně s Tomášem Brandejským u zrodu punkrockové kapely Koblížc! (známé také jako Koblížci. Skupina byla aktivní do listopadu 2016. Svou činnost neukončila nadobro, později se skupina dala dohromady v původní sestavě a zahrála několik koncertů. Skupina vydala například alba Řev z pískoviště (2009), Mars útočí (2010) a Sami sebou (2011). Kapela dostala přezdívku punkoví Lunetici.

Další hudební kariéra Josefa Vařeky alias Josieho je spjata s českou rockovou kapelou Walda Gang, ve které hraje na kytaru. Walda Gang existuje od roku 2009 a zaměřuje se na předělávky nejen hitů Waldemara Matušky ale i písní od dalších interpretů.

Osobní život

Jeho partnerkou je o 14 let starší zpěvačka Martina Pártlová, která je známá například z tria 3v1. Pártlová dlouho nechtěla sdělit, kdo je otcem dítěte, které očekává. Na začátku února 2021 potvrdila eXtra.cz, že je to právě Josef Vařeka, se kterým žije.

V polovině června 2021 přivítali Martina Pártlová a Josef Vařeka na svět dcerušku, která dostala jméno Stella.

Články