Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Josef Kuča byl otčím utýraného Marečka z Loun

Za týraní sotva tříletého chlapečka s následkem smrti jej ústecký krajský soud poslala na 16 let do vězení. Státní zástupce Vladimír Jan původně požadoval, aby byl Kuča souzen za vraždu a požadoval pro něj výjimečný trest. O kvalifikaci jeho činu i výši trestu rozhodoval Vrchní soud v Praze dne 24. června 2020. Odvolací soud jednání Josefa Kuči překvalifikoval na vraždu a trest mu byl prodloužen o 6 let. Celkově tak dostal za vraždu batolete utýráním 22 let. Soud přihlédl k tomu, že obětí bylo batole i k tomu, že souzený jednal obzvlášť brutálním způsobem. Obhájce požadoval pro svého klienta mírnější trest, poukazoval na jeho nízký věk a dále pak na to, že spáchal trestný čin poprvé a spolupracoval při objasňování případu.

Smrt Josefa Kuči

Krátce na to, co Kuča odešel od pražského vrchního soudu s dvaadvacetiletým trestem, zemřel. Za jeho rodiči přišla policie a předala jim oznámení o smrti syna Policie měla vyloučit cizí zavinění, ale jeho rodiče jsou přesvědčení o tom, že by si na život sám na sáhl. Spíše než o sebevraždu se podle nich jednalo o pomstu. Na život si Kuča sáhl ve vězeňské cele na Pankráci, kde měl být nalezen oběšený.

Matka Josefa Kuči poslala na sociálních sítích svému synovi poslední vzkaz do nebes a okamžitě se na ni snesla vlna nenávisti z řad veřejnosti Na sociální sítě napsala. "Už si mi odešel navždy."

Rozsudek vraha

V červenci 2020 se objevil rozsudek vraha, ve kterém je uvedeno, jakých hrůz se otčím na nebohém dítěti dopouštěl Spis detailně popisuje ukrutnosti, kterých se Kuča dopouštěl na bezbranném Marečkovi. Následující odstavce jsou pouze pro silné povahy.

"V nepravidelných intervalech opakovaně sprchoval nezletilého chlapce studenou vodou, opakovaně jej nutil klečet na kolenou, mít předpažené ruce a držet na nich tři až čtyři knížky po dobu delší než pěti minut, opakovaně jej pálil cigaretou, žehličkou a posazením na horkou plochu kamen, až třikrát týdně jej opakovaně bil silou nepřiměřenou jeho tělesné konstituci a věku," stojí mj. v rozsudku.

A výčet týrání, kterého se Kuča na Marečkovi dopouštěl, nebere konce: "Údery otevřenou dlaní různé intenzity po celém těle, včetně hlavy a obličeje, v jejichž důsledku v některých případech nezletilý poškozený padal na zem. Bil jej dřevěnou vařečkou přes hýždě a nohy, a to i v místech předchozích nezhojených a krvácejících poranění."

Články