Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Jon Mariánek je český youtuber a pracovní partner amerického videotvůrce Jakea Paula, momentálně žijící v USA a netající se svými kontroverzními názory na ČR. V dubnu 2021 byl vyzván českým hercem a zápasníkem Jakubem Štáfkem na souboj, který odmítl, ale s totožnou nabídkou oslovil tuzemskou zápasnickou legendu Karlose Vémolu.

Narodil se 22. srpna 1998 v Brně.

Kariéra

Do povědomí široké veřejnosti se dostal teprve nedávno. Přestěhoval se do Los Angeles, původně aby rozvíjel hereckou a modelingovou kariéru.

Ve svých videích na sociálních sítích se vymezuje proti ČR i jejím obyvatelům. Jejich povahou pohrdá, zato vyzdvihuje tu americkou. Rád provokuje, užívá si image „zlého kluka“ a velmi rád se chlubí se tím, čeho v zámoří dosáhl.

Pracuje pro youtubera Jakea Paula, kterého sleduje přes dvacet milionů lidí. Začínal u něho jako střihač, časem povýšil na manažera. Dříve spolupracoval i s jeho bratrem Loganem. Na YouTube ho sleduje necelých 300 tisíc lidí, ve svých provokacích vůči Čechům si nebere servítky, tu a tam i někoho vyzve na zápas v ringu. To nejspíše odpozoroval od svého chlebodárce, který se nedávno utkal se zkušeným bojovníkem Benem Askrenem a suverénně ho rozdrtil.

Před časem vyzval na souboj českého rappera Ektora s tím, že pokud jako vyzyvatel prohraje, daruje mu milion korun. Jeho reakce se nedočkal, ale ozval se český herec a zápasník Jakub Štáfek. Ten se vyjádřil, že by se s ním rád utkal v čemkoliv, třeba i šachách. Mariánek ovšem tuto nabídku nepřijal, prý z důvodu, že se mu nelíbí fungování organizace Oktagon, jenž by zápas zprostředkovala.

Následně k boji o deset milionů korun pobídl zkušeného Karlose Vémolu, jako podmínku si však stanovil, že by jejich klání muselo proběhnout mimo zmiňovaný Oktagon. Fighter v reakci uvedl, že se myšlenkou „bláznivého Jeníka prodávajícího ručníky“ bude zabývat teprve v okamžiku, kdy jej zkontaktuje jeho manažer a následně mu bude poslána dojednaná záloha.

Osobní život

Jeho partnerkou je hvězda sociálních médií Abby Wetherington.

Články