Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Romská věštkyně Jolanda, vlastním jménem Věra Nemethová, se narodila 25. února 1965 v Českých Budějovicích. Zemřela 17. ledna 2020 v Děčíně po těžké nemoci na zápal plic.

Kartářka Jolanda proslula svými hláškami "Vidím velký špatný!" a "Hodně budeš někde", které zlidověly. Proslavila se především díky internetu a televiznímu pořadu Ezo. TV který nabízel divákům možnost obdržet radu živě od věštců. Byla také hostem pořadu Máte slovo Poprvé se v tomto pořadu objevila v roce 2011, když je vysílala televize Barrandov Zaujala svou postavou, svérázným vystupováním, ale i omezenou slovní zásobou. Fanoušky si získala zejména díky svému kostrbatému slovnímu projevu.

Její videa byla populární na YouTube. Vysloužila si přezdívku EzoDojnice. Postupně se na YouTube začaly objevovat různé sestřihy a parodie jejích výstupů Patřila vedle Vlastíka Plamínka Stanleyho Bradleyho a Jany Demeterové mezi české věštecké celebrity.

Ezoterička Jolanda se objevila také v dokumentu o televizních věštcích Tam, kde žiješ, který natočili studenti FAMU

Věštění měla Jolanda doslova v krvi. Toto řemeslo se totiž v její olašské rodině, která si z něj udělala téměř rodinný podnik, předává z generace na generaci. Než začala pravidelně vystupovat v televizi, pracovala například v nemocnici jako výpomocná síla.

Naposledy se Jolanda objevila na obrazovce v pořadu Jaromír Soukup LIVE na TV Barrandov

Jolanda měla dva syny - Patrika a Davida, který smutnou zprávu o její smrti eXtra.cz sdělil.

Články