Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Americký herec Johnny Depp, vlastním jménem John Christopher Depp II., se narodil 9. června 1963 ve městě Owensboro v Kentucky.

Nejznámější filmy

Kariéra

John Christopher Depp se narodil jako nejmladší ze čtyř dětí. Jeho rodina se velmi často stěhovala. V dětství hrál na kytaru a věnoval se hudbě. Založil kapelu Kids, kvůli které odešel ze školy.

Hrál ve filmu Noční můra z Elm Street, objevil se ve filmech Dummies, Slow Burn a Četa. Zahrál v seriálu Jump street 21 i v komickém muzikálu Cry Baby. Slavným se stal až díky filmu Střihoruký Edward od Tima Burtona. Ten obsadil Deppa do mnoha svých filmů - Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Ospalá díra a další.

Divácky oblíbené jsou čtyři díly série filmů Piráti z Karibiku, v nichž si Depp ztvárnil slavného Jacka Sparowa. Za snímky Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, Hledání Země Nezemě a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street byl nominován na Oscara. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Osobní život

V letech 1985–1988 byl ženatý s americkou herečkou Sherilyn Fenn. Jeho dlouholetou životní partnerkou byla francouzská zpěvačka a herečka Vanessa Paradis, s níž má dvě děti – dceru Lily-Rose Melody a syna Johna „Jacka“ Christophera. Synovi říká Jack podle hrdiny filmu Piráti z Karibiku Jacku Sparrowi. Po 14 letech vztah v roce 2012 skončil.

Žil s americkou herečkou a modelkou Amber Heard, s níž si v roce 2011 zahrál ve filmu Rumový deník. V březnu 2013 se spolu zasnoubili a v únoru 2015 vzali. V roce 2016 se za dramatických okolností rozvedli, poté spolu začali svádět soudní bitvu. Depp začal chodit s více než o polovinu mladší ruskou go-go tanečnicí Polinou Glen, se kterou se však později také rozešel.

Články