Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Česká modelka a zpěvačka Jitka Boho, rozená Válková, se narodila 11. listopadu 1991 v Třebíči. V roce 2010 se stala vítězkou České Miss v roce 2009 se v soutěži Československá Superstar probojovala mezi čtyřicítku nejlepších.

Nejznámější hity

Kariéra

V České Miss byla v roce 2010 nejen nejmladší, ale i nejmenší soutěžící. Měří totiž jen 171 centimetrů. Na Miss Universe v Las Vegas, kam byla jako česká vítězka vyslána, se umístila mezi nejlepší patnáctkou. Ještě před Českou Miss se stala v roce 2009 Miss pláž, která se koná na pláži Vranovské přehrady.

Jitka se prosadila i jako zpěvačka. Nejprve zpívala ve studentské kapele Spirit Rock. V roce 2009 se dostala mezi 40 nejlepších soutěžících v Česko Slovenské SuperStar (vyhrál Martin Chodúr. V roce 2010 nazpívala s Josefem Vágnerem duet Díky letu motýlů. V roce 2017 byla jednou z účinkujících v televizní show Tvoje tvář má známý hlas, kde ji ve finále porazila Berenika Kohoutová.

Cizí jí není ani film a dabing. V roce 2011 si zahrála ve filmu Bastardi 2, v roce 2014 nadabovala jednu z hlavních dam v družině krále ve filmu Hercules.

V roce 2020 byla hostem pořadu Extra Host. V rozhovoru s moderátorkou Evou Decastelo mluvila otevřeně o svém rozchodu.

V roce 2021 se stala účastnící osmé řady show Tvoje tvář má známý hlas, kterou do svého programu zařadila TV Nova s podtitulem Šampioni.

Osobní život

Pochází z vesnice Nárameč, dětství strávila v nedaleké Vladislavi. Základní školu vychodila v Budišově. Studovala na Katolickém gymnáziu Třebíč. Studium ale po vítězství na rok a půl přerušila. V roce 2011 pokračovala pak na pražském gymnáziu. V roce 2013 odmaturovala z biologie, fyziky, češtiny a angličtiny s vyznamenáním. Pak začala studovat na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy obor Biologie a geologie.

Dlouho chodila s o dvacet let starším fitness trenérem a produkčním Miroslavem Ciprou, dokonce se s ním i zasnoubila, ale nedlouho poté se rozešli. Pak se po jejím boku chvíli objevoval finalista soutěže Muž roku 2012 Adam Klavík. Jejím osudovým mužem se ale zdál být muzikant Lukáš Boho, kterého si v červenci roku 2015 vzala. 29. listopadu 2015 se jim pak narodila dcera Rosalie. V září 2019 se od něj odstěhovala na rodnou Moravu.

Než se stihli manželé dovést rozvod do konce, našla si Jitka nového partnera. Jejím novým přítelem se stal pohledný režisér Matěj Liška, se kterým se veřejnosti pochlubila na konci června 2020. Sama ale uvedla, že už je to nějaký pátek, co jí zamotal hlavu.

Jitka Boho je vegetariánka. Má několik tetování, např. citát Jimiho Hendrixe "Music is my religion" na zádech a holubici na pravé ruce.

V říjnu 2022 oznámila na sociálních sítích, že porodila chlapečka, který dostal jméno Tadeáš.

Profily na sociálních sítích

Články