Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Český skladatel, hudebník, zpěvák a textař Jiří Zmožek se narodil 21. února 1943 v Otrokovicích.

Nejznámější písničky, které složil

Kariéra

V mládí pracoval na dole Klement Gottwald - nyní František, prodával také knihy a gramodesky. Hudbu nejen rád poslouchal, ale i vytvářel. Za socialismu spolupracoval s mnoha tehdejšími hvězdami - od Karla Gotta po Helenu Vondráčkovou. Napsal stovky písní. Sám pak nazpíval hit Už mi lásko není 20 let.

V roce 1985 složil píseň Nejhezčí dárek kterou otextoval Zdeněk Rytíř Spolu s ním ji nazpívalo dalších 49 zpěváků jakko například Michal David Hana Zagorová Helena Vondráčková Iveta Bartošová, Václav Neckář Michal Tučný Jiří Korn Stanislav Hložek Petr Kotvald Petra Janů nebo Lucie Bílá

Složil také hudbu k filmům Co takhle svatba, princi? a Ať přiletí čáp,královno!

Po podnikatelském i rodinném krachu v roce 1994 se upnul k Bohu. Začal skládat křesťanské a písně a věnuje se i duchovní službě. Pořádá duchovně zaměřené koncerty jak v kostelích římskokatolické, tak bratrské církve.

Osobní život

Na krku mu ve stáří vyrostl veliký nezhoubný nádor, který obrostl hlasivky. Nemůže mu tedy být vyoperován, protože by mohl skončit se slavíkem. Naštěstí ho nebolí ani neomezuje v dýchání.

Z prvního manželství má dvě děti (syna Marcela a dceru), jeho druhá manželka má tři děti, spolu mají jedno dítě. Jeho syn Marcel Zmožek je textař, zpěvák a skladatel.

Články