Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Český herec, zpěvák a moderátor Jiří Macháček se narodil 6. července 1966 v Litoměřicích. Je lídrem kapely MIG 21

Nejznámější filmy

Největší hity kapely MIG21, ve které Jiří Macháček zpívá

Kariéra

Vystudoval konzervatoř a právnickou fakultu. Studium DAMU nedokončil, odešel po půl roce. Herectví krátce studoval i na European Film College v Dánsku. Divadelní diváci ho mohou znát z divadel Na Zábradlí, Na Jezerce nebo z divadla Sklep. Hrál ale i v mnoha filmech. Byl jedním ze zakladatelů a moderátorů (Doktor Vinetú) mystifikačního, dnes již neexistujícího, Rádia Limonádový Joe.

Za roli věčně zhuleného Jakuba ve filmu Samotáři získal v roce 2000 Českého lva za nejlepší mužskou vedlejší roli. V roce 2004 byl na Českého lva nominován za hlavní mužskou roli ve filmu Horem pádem Je spoluautorem scénáře k filmu Jedna ruka netleská

Osobní život

Postaral se i o jeden ze skandálů filmového festivalu v Karlových Varech když se v rámci oslavy svých 44. narozenin v roce 2010 spolu s kolegyněmi Taťánou Vilhelmovou a Aňou Geislerovou časně ráno koupal uprostřed města v místní říčce Teplá.

Je rozvedený, od roku 2000 je jeho partnerkou o dvanáct let mladší Kristina Dufková režisérka animovaných filmů. Mají spolu dceru Bertu a syna Antonína.

Články