Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Český herec a moderátor Jiří Krampol se narodil 11. července 1938 ve středočeském městě Buštěhrad.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Než zatoužil stát se hercem, vyučil se soustružníkem kovů v Aero Vysočany a pracoval jako údržbář v nakladatelství Naše Vojsko. Na hereckou kariéru jej přivedla platonická láska k herečce Mileně Dvorské kvůli které si podal přihlášku na divadelní fakultu, na kterou byl přijat. DAMU absolvoval v roce 1962 a první angažmá nastoupil v Divadle Na Fidlovačce odkud ale záhy přestoupil do Divadla Na Zábradlí, kde strávil bez mála deset let. Dále hrál v Divadle Ateliér, aby se posléze znovu vrátil do Divadla Na Zábradlí.

K jeho popularitě přispělo jeho účinkování v Semofaru, kde vytvořil autorskou dvojici s komikem a spisovatelem Miloslavem Šimkem. V roce 1990 spolu založili Divadlo Jiřího Grossmanna, k jejich uměleckému rozchodu došlo, když se Šimek začal více přiklánět k politické satiře. Od té doby byl Krampol na volné noze.

V roce 2018 se stal držitelem Ceny Františka Filipovského za dlouhodobé mužské herecké mistrovství v dabingu. Je spjatý s především s dabingem francouzského herce Jean-Paul Belmonda Po smrti Františka Filipovského nadaboval také několik snímků, ve kterých hrál komik Louis de Funès

Je známý jako moderátor. Proslavil jej zejména populární televizní pořad Nikdo není dokonalý uváděný na TV Prima kde běžela jeho první verze mezi roky 1997 až 2005. Znovu pak byl obnoven v roce 2010. Od roku 2014 běžel na TV Barrandov pořad se stejným konceptem nazvaný Nikdo není perfektní ve kterém se vystřídalo několik moderátorů. Jiří Krampol byl jedním z nich. Dále pořad moderovali Patrik Hezucký Heidi Janků či Mahulena Bočanová

Osobní život

Byl celkem čtyřikrát ženatý. V roce 2020 ovdověl.

Jeho první manželkou byla televizní hlasatelka Jana Fořtová, se kterou se rozvedl v roce 1989. Mají spolu syna Tomáše Fořta, který žije od rozvodu rodičů v Austrálii. Syna má také se svou druhou bývalou manželkou právničkou Suvajdičovou. Jeho třetí ženou byla Marta Krampolová, se kterou vyženil syna Martina.

Jeho čtvrtou ženou byla Hana Krampolová se kterou vyženil syna Petra. Hana Krampolová naposledy vydechla 3. srpna 2020 ve věku 59 let v náručí svého manžela. Zemřela po dlouhé nemoci.

Články