Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Jindřich Forejt je bývalý český státní úředník. V letech 2004–2016 byl ředitelem odboru protokolu kanceláře prezidenta České republiky. Narodil se 26. října 1977 v Karlových Varech.

Kariéra

Studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a na mnichovské Univerzitě Ludvíka Maxmiliána v Německu Tam se podle vlastního vyjádření seznámil i s protokolem jako profesním oborem. Ačkoliv titul JUDr. před jménem užíval, ani jednu z daných vysokých škol podle tiskových mluvčích daných univerzit nedokončil

Od roku 2002 nastoupil do Kanceláře prezidenta republiky jako stážista a to pod vedením tehdejšího ředitele protokolu Miroslava Sklenáře Ten ovšem v lednu 2004 odešel k primátorovi Pavlu Bémovi na pražský magistrát jako zástupce ředitele této instituce.

V dubnu byl tedy jmenován jeho nástupcem na místo ředitele odboru Kanceláře prezidenta republiky který má na starost protokolární agendu prezidenta Pozornost médií jeho osobnost poutala obvykle v souvislosti s významnými a hojně sledovanými státními návštěvami jako byli američtí prezidenti George W. Bush a Barack Obama britský princ Charles či papež Benedikt XVI. od kterého převzal Řád svatého Řehoře Velikého Podílel se také na organizaci státního pohřbu prezidenta Václava Havla v prosinci 2011.

V roce 2012 byl jedním z hradních úředníků, jejichž nezveřejněná výše platu byla předmětem správní žaloby Kancelář prezidenta republiky po prohraném soudním sporu zveřejnila mimo jiné, že jeho měsíční plat (jako ředitele protokolu přesáhl za první pololetí daného roku osmdesát tisíc korun.

Byl rovněž předmětem sporu mezi prezidentem Václavem Klausem a ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem (opět 2012), když jej hlava státu prosazovala na post velvyslance ve Vatikánu

V prosinci 2013 zveřejnily Lidové noviny a následně server iDNES.cz informaci, že pracuje na pozici vyžadující vysokoškolské vzdělání, ačkoliv sám jej pravděpodobně nemá. V červnu 2014 opět Lidové noviny informovaly o jeho údajné rezignaci kterou prezident Miloš Zeman dosud nepřijal. Jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček tuto zprávu potvrdil s tím, že po přátelském rozhovoru obou byla výpověď stažena.

V prosinci 2016 média sdělila, že by měl ve své funkci skončit kvůli „řadě pracovních selhání“ a také kompromitujícímu videu, které získal server Hlídací pes a jež ho údajně zachycuje při požívání tvrdých drog a oddávání se činnostem sexuálního rázu ve společnosti neidentifikovaného muže. Již 2. prosince měla být zapečetěna jeho pracovna a šestého téhož měsíce pak Kancelář prezidenta republiky zveřejnila tiskovou informaci že se k tomu dni „z osobních a zdravotních důvodů“ vzdal místa a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou.

V únoru 2017 nastoupil jako zaměstnanec do Institutu Václava Klause

Osobní život

Je svobodný a bezdětný. Ovládá němčinu, angličtinu, francouzštinu, ruštinu a italštinu.

V roce 2019 o něm česká EBM kapela Vanessa vydala nenávistnou píseň s názvem Mr 4/8

Články