Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Americká zpěvačka a herečka hispánského původu Jennifer Lynn Lopez se narodila 24. července 1969 v New Yorku.

Nejznámější písničky

Profily na sociálních sítích

Kariéra

Milovala tanec, ale protože její portorikánští rodiče neměli mnoho peněz, vydělávala si na lekce tance sama. A vyplatilo se. Byla tak dobrá, že se v taneční skupině ukázala dokonce ještě jako tanečnice na American Music Awards. Pak se dlouho věnovala herectví, díky němuž se dostala do podvědomí lidí. Díky tanci se dostala poprvé na televizní obrazovky. Hrála v méně známých seriálech a filmech, do povědomí diváků se dostala až rolí v americkém dramatu Moje rodinaDále hrála ve filmu Vlak plný peněz, nebo Krev a víno. 

Její první významný hudební počin nastal v roce 1999 a album On the 6 panovalo dlouho hudebním žebříčkům, v čele se singlem If you had my love. Název alba byl inspirován číslem metra, kterým jezdila každý den z práce a kde údajně napsala všechny své songy. Za svou kariéru vydala dalších 7 alb.

Největšího úspěchu se dočkala v roce 1998, kde za roli ve filmu Selena obdržela nominaci na Zlatý glóbus. Za tento film si mimo jiné vydělala 1 milion dolarů. Ve stejném roce získala roli v hororovém filmu Anakonda. V roce 2002 si zahrála zneužívanou manželku ve filmu Dost. V prosinci roku 2002 se objevila jako Krásná pokojská ve filmu po boku Ralpha Fiennese. Po úspěchu následovalo několik neúspěšných filmů (Láska s rizikem, Táta na plný úvazek). Film také nezaznamenal úspěch. Zahrála si také v dramatickém filmu Smím prosit?

V roce 2010 získala hlavní roli ve filmu Záložní plán. V červnu 2010 bylo oznámeno, že Jennifer Lopez bude porotkyní v talentové soutěži American Idol Na filmová plátna se vrátila v roce 2012 s hvězdně obsazeným filmem Jak porodit a nezbláznit se. Svůj hlas propůjčila do filmu Doba ledová 4: Země v pohybu.

3. června 2013 měl na stanici ABC Family premiéru seriál The Fosters, ve kterém je také exkluzivní producentka. V roce 2015 hrála a produkovala film The Boy Next Door. Stanice NBC objednala 13 epizodní dramatický seriál Shades of Blue, ve kterém je exkluzivní producentka, ale také hraje postavu svobodné matky a policejní detektivky.

Působí ve světě módy pod značkou JLo by Jennifer Lopez. Navrhuje módu pro mladé dívky hlavně džíny, trika, kabáty, pásky, peněženky a spodní prádlo. Vytvořila i svůj vlastní parfém. Její parfémový debut se jmenoval Glow by JLo, které ho se prodaly rekordní počty. Proto vydala ještě další parfémy s názvy Still nebo Miami by JLo. V roce 2006 vydala i svůj první pánský parfém s názvem Sweetface.

Osobní život

JLo, jak se zpěvačce také velmi často říká, se narodila portorikánským rodičům v Bronxu. Má dvě sestry - Lyndu a Leslie, se kterými nevyrůstala v žádném velkém přepychu.

Byla několikrát vdaná, poprvé za číšníka Ojani Nou (1997–1998). Její druhý manžel byl známý tanečník Chris Judd (2001–2003). Poté se zasnoubila s hercem Benem Affleckem. Pár se ale nakonec rozešel. Krátce po rozchodu s Benem Affleckem potkala zpěváka Marca Anthonyho a tajně si ho v roce 2004 vzala. Na konci roku 2007 oznámila, že spolu očekávají narození dvojčat. Dne 22. února 2008 porodila chlapečka Maximiliana Davida a holčičku Emmu Maribel.  Od října 2011 do srpna 2016 chodila s tanečníkem Casperem Smartem. Manželství s Anthonym skončilo v roce 2014.

V březnu roku 2019 ji požádal o ruku bývalý hráč baseballu Alex Rodriguez. Poklekl před ní s prstenem za závratných 23 milionů korun. Svatba byla kvůli pandemii covidu-19 dvakrát odloženo, až z ní nakonec úplně sešlo.

V červenci 2022 se vdala za herce Bena Afflecka.

Články