Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Americká herečka Jennifer Lawrence, celým jménem Jennifer Shrader Lawrence, se narodila 15. srpna 1990 v Louisville ve státě Kentucky.

Nejznámější filmy

Jennifer Lawrence je populární americká herečka, která proslula nejenom svým přirozeným talentem, ale i svou ženskou postavou a prohlášením, že ani kvůli roli by ji nikdo nedonutil zhubnout. Mezi její neoblíbenější jídla patří pečená žebírka, hranolky, pizza a špagety.

Herecké kořeny byste u ní těžko hledali. Matka vede dětský tábor a otec vlastnil stavební firmu. Rodiče si však talentu Jennifer všimli už velice brzy, celé dětství tak trávila v amatérském divadelním souboru. V pubertě se jí podařilo přesvědčit rodiče, aby ji vzali do New Yorku a pokusili se nastartovat její kariéru herečky.

Za průlom v její kariéře je považován snímek Do morku kostí kde si zahrála dospívající dívku Ree Dolly. Role jí vynesla řadu ocenění, včetně nominace na Zlatý glóbus a Oscara Ve věku 20 let se stala druhou nejmladší herečkou, která kdy byla na toto ocenění nominována.

V roce 2011 ztvárnila poprvé postavu Mystique v komiksovém velkofilmu X-Men: První třída Později se objevila i v dalších dílech této filmové série.

Celosvětovou popularitu jí přinesla post-apokalyptická série Hunger Games v které bravurně ztvárnila Katniss Everdeen.

Herečka s mimořádným talentem se dočkala jak Zlatého glóbu tak Oscara A to za roli Tiffany v romantickém dramatu Terapie láskou ve kterém hrála po boku Bradleyho Coopera. Mladá Jennifer byla rovněž zařazena na seznam nejlépe placených žen Hollywoodu.

Osobní život

Byla ve vztahu s britským hercem Nicholasem Houltem, se kterým se dala dohromady během natáčení X-Menů Dvojice se v roce 2014 rozešla.

Jejím dalším přítelem byl frontman kapely Coldplay Chris Martin který se s herečkou dal dohromady po rozvodu se svojí manželkou Gwyneth Paltrow

Následoval vztah s americkým režisérem Darrenem Aronofskym se kterým k sobě našli cestu během natáčení děsivého thrilleru matka! který Aronofsky režíroval a Lawrence v něm hrála hlavní roli. Vztah jim vydržel rok.

V roce 2019 se herečka Jennifer Lawrence po osmiměsíčním vztahu zasnoubila se svým přítelem Cookem Maroneym který je ředitelem newyorské umělecké galerie Gladstone 64. Své ano si řekli 19. října 2019 Obřad probíhal v sídle Belcourt v Newportu v americkém státě Rhode Island. Na svatbu herečky a obchodníka s uměním se sjelo na 150 svatebčanů, mezi nimiž nechyběla herečka Cameron Diaz s manželem, herečka Emma Stone či zpěvačka Adele

Články