Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Jennifer Connelly je americká herečka. Narodila se 12. prosince 1970 v Catskill Mountain (New York, USA).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Vyrůstala v newyorském Brooklynu Poblíž jejího domova stála prestižní škola Svaté Anny (se zaměřením na umění), do které docházela.

Na její budoucí profesi měl výrazný vliv jeden z otcových přátel, který byl reklamním manažerem a už v deseti letech ji navrhl modelingovým agenturám. Výsledek se rychle dostavil, začala se objevovat v novinách, časopisech, na předváděcích molech i reklamách.

V prosinci 1986 nahrála dvě písně pro japonský trh: Monologue of Love a Message of Love. Zpívala ve fonetické japonštině, tento jazyk totiž neovládala.

V letech 1988 a 1989 roky studovala angličtinu na Yaleově univerzitě poté přestoupila na univerzitu ve Stanfordu (zaměřila se na dramatická umění). Rodiče ji v herecké kariéře intenzivně podporovali, proto vysokou školu opustila a začala se plně věnovat filmu.

V roce 2002 získala Oscara (v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli), Zlatý glóbus a Cenu BAFTA za roli ve snímku Čistá duše

Roku 2005 byla organizací Amnesty International jmenována mezinárodní vyslankyní pro lidská práva Objevila se v kampani upozorňující na celosvětovou potřebnost pitné vody a usilující o dotace pro podporu zemí afrických Indie a Střední Ameriky

Je tváří módní společnosti Balenciaga a vystupuje v jejích reklamách totéž platí o společnosti Revlon Cosmetics. V roce 2012 byla jmenována (jako první mezinárodní osobnost) tváří japonské kosmetické společnosti Shiseido.

Časopisy jako Time Vanity Fair nebo Esquire stejně jako noviny Los Angeles Times ji zahrnuly do svých žebříčků nejkrásnějších žen planety.

Osobní život

Její první syn Kai (1997) pochází ze vztahu s fotografem Davidem Duganem.

1. ledna 2003 si ve Skotsku vzala herce Paula Bettanyho První syn Stellan se jim narodil v tomtéž roce, 2011 pak světlo světa spatřila dcera Agnes Lark.

Články