Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Slovenská genetička Jaroslava Babková (rozená Durdiaková) absolvovala studium genetiky na Přírodovědecké fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Jako DNA expertka se zapojila do pořadu TV Nova Svatba na první pohled

Kariéra

V roce 2014 získala titul PhD. ve Fyziologickém ústavu Lékařské fakulty UK ve studijním programu: normální a patologická fyziologie.

Věnuje se mimo jiné zkoumání role testosteronu při změnách chování a emocí. Pracuje také na několika grantových projektech zaměřeným na výzkum autismu. Absolvovala dva zahraniční pobyty na prestižních univerzitách Iowa v USA a Cambridge v Anglii. Věnuje se také aktivně publikační činnosti. Ve svém oboru je považována za špičku.

Svatba na první pohled

V roce 2020 se stala jedním ze tří odborníků na vztahy v televizní show TV Nova Svatba na první pohled

Jejím úkolem bylo hledat biologickou kompatibilitu mezi partnery, k čemuž přistupovali s kolegy dvěma způsoby. Jedním z nich byl čichový experiment, při němž účastníci očichávali trička opačného pohlaví a následně určovali, jak silně a jak příjemně jim konkrétní tričko voní. Z toho bylo možné vytipovat, koho by podle vůně chtěli mít po svém boku. Druhá část testu byla velmi exaktní. Šlo o DNA analýzu – čtení a porovnávání úseků DNA, z čehož vycházela reálná čísla, na jejichž základě bylo možné určit míru biologické kompatibility.

Osobní život

V roce 2020 byla na mateřské dovolené a věnovala se svým dvěma malým dětem.

Články