Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Český podnikatel, miliardář, mediální magnát a moderátor Jaromír Soukup se narodil 22. února 1969 v Mariánských Lázních.

Kariéra Jaromíra Soukupa

V roce 1993 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1991 založil Soukup mediální agenturu Médea, v níž je majoritním vlastníkem. Ta vlastní v Česku a na Slovensku řadu dceřiných firem zabývajících se poradenstvím, výzkumem trhu nebo působením na veřejnosti. V roce 2000 založil vydavatelství Empresa Media a. s.. V roce 2012 koupil televizi Barrandov a ustanovil se jejím generálním ředitelem.

V televizi Barrandov začal v roce 2017 moderovat pravidelné rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem v pořadu Týden s prezidentem Jaromíra Soukupa, talk show Instinkty Jaromíra Soukupa, diskusní pořad Duel Jaromíra Soukupa a posléze i Arénu Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa, Týden podle Jaromíra Soukupa, Interview Jaromíra Soukupa (dříve Jak dopadly Kauzy Jaromíra Soukupa) a Jaromír Soukup LIVE.

V lednu 2018 mu byla v rámci cen Trilobit udělena zvláštní negativní cena Zlatý citrón 2018 se zdůvodněním: za neuvěřitelné konferování „diskusních“ pořadů v TV Barrandov, které jsou bizarním koktejlem diletantství a účelového politického aktivismu.

Od října 2018 k jeho kontroverzním dílům přibyl i další pořad, který sám moderuje, s názvem Moje zprávy. V prosinci 2018 pak byl ohlášen již jedenáctý jím moderovaný pořad: Moje zprávy plus. Kromě toho moderuje i zvláštní vydání dalších pořadů TV Barrandov, jako např. Jaromír Soukup LIVE - Krimi speciál a nebo speciální silvestrovský večer pod názvem Barrandovský Silvestr.

Jaromír Soukup je mimo jiné majitelem profesionálního boxerského týmu Médea Boxing Team, za který sám boxuje. Soukup účinkoval mimo jiné i v seriálu TV Barrandov Doktorka Kellerová v roli trenéra boxu. Hlavní roli doktorky Kellerové pak ztvárnila právě jeho tehdejší partnerka herečka Kateřina Brožová.

V lednu 2019 oznámil ve svém pořadu Moje zprávy vznik politického hnutí List Jaromíra Soukupa. Uvedl tehdy, že chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Později sdělil médiím, že se nechystá být předsedou tohoto hnutí a neplánuje za něj ani kandidovat ve volbách.

Soukup se v politice angažoval už i dříve. Pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a také Demokratické straně zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

V dubnu roku 2019 veřejně ve své televizi Barrandov prohlásil, že chce kandidovat v prezidentských volbách v roce 2023.

Ztvárnil hlavní roli v sitcomu TV Barrandov, který se jmenuje Premiér.

Osobní život Jaromíra Soukupa

Snoubenkou Jaromíra Soukupa byla od února 2016 herečka Kateřina Brožová, která na TV Barrandov vystupuje v seriálech, zábavních pořadech a moderuje vlastní talk show, jež nese název Exkluziv Kateřiny Brožové. K jejich svatbě však nikdy nedošlo.

V roce 2020 chodil s českou muzikálovou herečkou a operní pěvkyní Terezou Mátlovou. Jejich vztah vydržel necelé 4 měsíce. Na přelomu května a června přinesl web eXtra.cz informaci, že se pár rozešel.

V červnu 2022 přinesl web Extra.cz informaci, že se jeho partnerkou stala modelka Agáta Hanychová. Na jaře 2023 se Agátě narodila dcera, které dali jméno Rozárie. V září 2023 se Soukup s Hanychovou rozešli

Články