Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Český zpěvák, kytarista a skladatel Jan Ledecký se narodil 27. července 1962 v Praze. Většina lidí jej ale zná především pod umělecký pseudonymem Janek Ledecký. Studoval Gymnázium Karla Sladkovského a získal titul JUDr. na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Ledeckého pěvecká kariéra začala v roce 1982, kdy začal hrát ve skupině Žentour. Po deseti letech se vydal na sólovou dráhu, jeho první album z roku 1992 nese název Na ptáky jsme krátký. Účinkoval i v řadě muzikálů, jmenovitě to byli například Pěna dní, Hamlet či Galileo. Upozornil na sebe také rolí porotce v populární show Tvoje tvář má známý hlas Členem poroty je už od první řady.

Zraky české i světové veřejnosti se na Janka Ledeckého začaly upínat v únoru 2018, kdy jeho dcera Ester Ledecká naprosto nečekaně dojela na zimní olympiádě v Pchjongčchangu v superobřím slalomu první a získala tak olympijské zlato.

Kromě Ester má Ledecký ještě staršího syna Jonáše Ledeckého který se živí jako výtvarník, komiksový kreslíř a hudebník. Manželkou Janka Ledeckého je Zuzana Ledecká která šéfuje sportovnímu týmu dcery Ester.

Články