Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Jana Švandová je česká herečka narozená 3. července 1947 v Praze

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Začínala v Černém divadle Jiřího Srnce (1967), což ji přivedlo na myšlenku studia herectví na brněnské JAMU (absolutorium 1971). Hostovala v řadě pražských divadel (např. na Vinohradech pod Palmovkou Bez zábradlí i muzikálových scén (např. pražské Broadwayi

Za nejvýraznější angažmá lze považovat její působení v českobudějovickém Jihočeském divadle (1971–1974) a pražském Činoherním klubu

Od roku 1969 spolupracuje s filmem, televizí a dabingem, poměrně často vystupuje i ve filmech zahraničních produkcí. Roku 2002 si tak, společně s Charlesem Aznavourem zahrála hlavní roli ve francouzském filmu Angelina.

Vystupovala i v první řadě taneční soutěže České televize StarDance … když hvězdy tančí S partnerem Zdeňkem Fenčákem vypadli ve třetím kole poté, co v průběhu televizního vysílání požádala diváky, aby tomuto páru už nezasílali hlasy, cítila se totiž unavená.

Osobní život

Kromě hereckých výkonů vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce.

Vděčí za ně jak masážím, tak i plastickým zákrokům.

Vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka.

Má ráda jógu a golf.

Jejím prvním manželem byl plastický chirurg, druhým filmový producent (z tohoto vztahu přivedla na svět syna Huberta). Do třetice se vdala za podnikatele Pavel Satorie.

Články