Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Jana Štěpánková byla česká herečka. Narodila se 6. září 1934 v Žilině (tehdejší Československo), zemřela 18. prosince 2018 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Začínala jakožto epizodní ochotnice po boku svého slavného otce ve čtrnácti letech. Po studiích na pražské DAMU (1954) odstartovala profesionální hereckou dráhu v pardubickém Východočeském divadle Roku 1959 přešla do libeňského Divadlo S. K. Neumanna (dnes pod Palmovkou kde působila až do roku 1972. Poté byla až do roku 2000 členkou souboru Divadla na Vinohradech následně hostovala v mladoboleslavském Městském divadle

Po jeho smrti manžela (2000) působila hlavně v televizi a filmu. Od roku 2008 několik let pohostinsky účinkovala v pražském Divadle Na Jezerce 2018 hrála v Divadle Ungelt

Mj. byla oceněna Cenou Františka Filipovského (2000 a 2011). Je rovněž autorkou kuchařky o cuketách Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová.

Osobní život

Šlo o dceru herců Zdeňka Štěpánka a Eleny Hálkové po matce pravnučku básníka Vítězslava Hálka a sestru novinářky Kateřiny Nešlehové, po otci sestru herců Petra Štěpánka a Martina Štěpánka.

Rovněž její nevlastní sourozenci se dali na různou uměleckou dráhu, např. sestra Kristina Tabeyrová je divadelní režisérkou.

Již na počátku své kariéry se seznámila se svým budoucím manželem, režisérem Jaroslavem Dudkem Měla s ním syna Jana Dudka (1964), který vystudoval matematicko-fyzikální fakultu a pracuje v oblasti informačních technologií.

Zemřela po těžkém zápalu plic.

Články