Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Jana Nagyová, provdaná Pulm, je bývalá slovenská herečka a nynější německá podnikatelka, která se proslavila zejména díky hlavní roli princezny Arabely ve stejnojmenném televizním seriálu (z let 1979 až 1980) režiséra Václava Vorlíčka.

Narodila se 9. ledna 1959 v Komárnu (tehdejší Československo)

Nejznámější filmy a seriály

Smrt stopařek (Eva Černá, nadabovala Naďa Konvalinková)
Nebezpečné známosti (Cecilia de Volanges)
seriál Arabela (princezna Arabela, nadabovala Libuše Šafránková)
Mamánek (královna)
Pozemský nepokoj (Jill Banfordová)
Pražské tajemství (Helena)
Pravidla kruhu (Blanka)

Kariéra

Od dětství hrála amatérsky divadlo, na bratislavské konzervatoři studovala hru na klavír a zpěv. Předpokládala, že se těmto disciplínám bude věnovat profesionálně, ale díky jejímu křehkému půvabu si jí všimli filmaři, takže se v pouhých 17 letech poprvé objevila před kamerami. Další nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Od roku 1987 žije střídavě v Německu a profesionální umělecké činnosti se již nevěnuje. Když se roku 1993 točilo pokračování Arabely, požadované vysoké finanční nároky ji o roli připravily.

Osobní život

Se svým prvním manželem, sportovním trenérem Mirou Kubovičem, se rozvedla, avšak po narození dcery Jany (žije ve Vídni). S druhým partnerem, podnikatel Haraldem Schlegelem, odjela do Německa. Ani tento vztah nevyšel, dle zlých jazyků ji manžel dokonce i týral. Z tohoto svazku pochází syn Harald (žije na Novém Zélandě).

Po rozchodu se vrátila do Prahy, kde začala podnikat s kosmetikou a parfémy. Moc úspěchů však nezaznamenala a zkrachovala, proto odjela opět do Německa, usadila se v Elsdorfu nedaleko Kolína nad Rýnem. Zde se vdala potřetí (za Toniho Pulma) a má s ním dceru Sophii. Na západ dováží zdobené perníky z rodného Slovenska.

Volné chvíle si zpestřuje hraním golfu, popíjením kávy nebo nakupováním.

Články