Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Jana Nagyová (dříve Mayerová) je bývalá členka představenstva společnosti Agrofert, byla dotační manažerkou projektu Čapí hnízdo.

Expertka na dotace je společně s českým premiérem Andrejem Babišem je obviněná v dotační kauze Čapí hnízdo Oba jsou obviněni z dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie. z dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie. V září 2019 bylo trestní stíhání pro ní i dalších obviněných v tomto případu zastaveno pražským městským státním zastupitelstvím. Na začátku prosince 2019 nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman stíhání obnovil a spis se vrací do Prahy k dozorovému státnímu zástupci. Původní zastavení trestního stíhání označil Pavel Zeman za nezákonné a předčasné.

Jádrem sporu je dotace 50 milionů korun, která byla určena na podporu malých a středních podniků. Mayerová žádost o tuto dotaci podepsala.

Jana Mayerová se stala v roce 2014, když byl Andrej Babiš jmenován ministrem financí, jeho poradkyní pro evropské fondy. Mayerová kandidovala za hnutí ANO v komunálních volbách v Jihlavě. Zastávala funkci náměstkyně primátora Jihlavy. Z vedení města i zastupitelstva odešla na začátku února 2018. Rezignovala ze zdravotních i osobních důvodů.

Jana Mayerová se zapojila také do sněmovních voleb v roce 2017. Byla na desátém místě kandidátky ANO na Vysočině. Se ziskem 1 285 hlasů (1,7 %) se vyšvihla na kanditce ANO na 6. místo. Poslanecký mandát však získali jen první čtyři kandidáti z hnutí ANO.

Články