Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Český profesionální tanečník, moderátor a pedagog Jan Onder se narodil v roce 1985 v Lokti. Je dvojnásobným vítězem taneční soutěže České televize StarDance. Poprvé triumfoval v roce 2008, podruhé pak o dva roky později.

Vyhrál třetí řadu StarDance, když byla jeho partnerkou herečka Danou Batulkovou a pátou řadu s bývalou atletkou Kateřinou Baďurovou. Od roku 2013 moderuje pořad Taneční hrátky s Honzou Onderem, který vysílá Česká televize Déčko.

Dvojnásobný vítěz StarDance tančil poprvé na veřejnosti v sedmi letech. Jeho taneční i životní partnerkou byla Lucie Hunčářová. Tančili spolu od roku 2006. Vystupovali spolu na oficiálních soutěžích, například v roce 2012 se stali mistry ČR v latinsko-amerických tancích družstev.

V roce 2013 se oba sešli v šesté řadě StarDance, kde Onder tančil spolu s modelkou Taťánou Kuchařovou a Hunčářová měla za tanečního partnera herce Pavla Řezníčka. Šestou řadu se Onderovi vyhrát nepodařilo. S Kuchařovou obsadili druhé místo, když jim vítězství ve finále sebral taneční pár ve složení Anna Polívková a Michal Kurtiš.

Jan Onder je také pedagog. Vystudoval pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V Sokolově vede klub sportovního tance a je též lektorem tanečních kurzů. Má pod patronátem Taneční školu Jana Ondera.

Osobní život

Osm let byl ve vztahu se svou taneční partnerkou Lucií Hunčářovou. Pořídili si i společné bydlení, v roce 2017 však potvrdili, že se rozešli. Hunčářová se dala dohromady s italským kuchařem Emanuelem Ridim, který byl v roce 2016 jejím tanečním partnerem v osmé řadě StarDance.

Jeho novou přítelkyní se stala herečka divadla Ypsilon Lumíra Přichystalová. Zjistili však, že jejich profese nejdou dohromady a rozešli se

Objevily se spekulace, že se dal dohromady s o 15 let mladší Natálií Otáhalovou, která tančila v desáté řadě StarDance s hercem Matoušem Rumlem. Po rozchodu s Hunčárovou spolu tvoří Onder a Otáhalová taneční pár. Na podzim 2020 se potvrdily spekulace, že jejich profesní vztah přerostl v lásku.

Články