Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Český herec Jan Nedbal se narodil 26. září 1990 v Děčíně. Známým se stal především díky televizním seriálům a minisériím Herec, Sestřičky Modrý kód a Božena.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Jan Nedbal získal základní i středoškolské vzdělání v rodném Děčíně. Na Střední zdravotnické škole si zvolil obor Diplomovaný zdravotnický asistent, po jejím dokončení zamířil do Prahy a vrhl se na plno na herectví. Na pražské DAMU úspěšně vystudovat herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla. Poté odcestoval na několik let do Norska, kde působil v tamním divadle Transiteatret-Bergen.

Po návratu do ČR získal angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla Na jeho prknech se objevuje od roku 2019. Hostuje též v Divadle Na zábradlí (představení Podivuhodný případ pana Holmese) a v Národním a Stavovském divadle (v divadelních hrách Plukovník Švec a Kouzelná země). Dále bylo možné jej vidět v autorském představení Tamura v divadle Alfréd ve dvoře.

V roce 2021 má ztvárnit mladšího Jana Wericha v představení Werich na letní scéně Muzea Kampa.

Ovládá několik hudebních nástrojů a je též autorem hudby k několika představením v Divadle Komedie

Od roku 2018 začal sbírat zkušenosti též jako filmový a seriálový herec. Začalo to několika menšími rolemi v seriálech Inspektor Max, Tátové na tahu a Lynč. V roce 2019 přišla hlavní role v dramatickém seriálu Lynč. Pořádně prorazil o rok pozdějí díky seriálu TV Prima Sestřičky Modrý kód a minisérii Herec ve které ztvárnil Zdeňka Šporka. Jeho jméno se začalo znovu skloňovat poté, co se objevil v minisérii Božena jako básník Václav Bolemír Nebeský který byl milencem spisovatelky Boženy Němcové

Zahrál si v několika studentských filmech. Už v roce 2014 ve snímku Božská částice, v roce 2019 pak ve snímku Tuláci.

Profily na sociálních sítích

Články