Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Jan Čenský je český herec, dabér a moderátor narozený 1. května 1961 v Praze

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V dětství chodil do Chlapeckého sboru FOK, který vedla Blanka Kulínská

Později se učil knihařem v pražské pobočce kolínských tiskáren a večerně absolvoval Lidovou konzervatoř pro pracující (k jeho učitelům patřil např. Ivan Vyskočil kde se připravil na zkoušky na Státní (dnes Pražskou) konzervatoř Zde vystudoval obor hudebně dramatický.

Jeho spolužáky v tu doby byli např. Lukáš Vaculík Gustav Bubník nebo Ondřej Vetchý k učitelům patřili Jaroslava Adamová a Václav Hudeček. V době studií příležitostně hostoval na Kladně v divadlech Realistickém (dnes Švandově) a Národním

K televiznímu natáčení se poprvé dostal ve druhém ročníku konzervatoře v inscenaci Mapa zámořských objevů Do povědomí diváků se zapsal jako představitel řady televizních princů a králů.

V mládí se aktivně věnoval také sportu, konkrétně běhu.

Vojenskou službu absolvoval v Armádním uměleckém souboru nejdříve v Uherském Hradišti později v Praze kde byl konferenciérem

Před revolucí byl jednou ze známých osobností, které podepsaly petici Několik vět

Po vojně nejdříve nastoupil do divadla S. K. Neumanna v Libni (od 1990 Divadlo Pod Palmovkou Roku 1990 se stal členem scény Ta Fantastika Od 1995 je členem kočovné herecké společnosti, respektive zájezdového divadla Václava Hanzlíčka (Agentura Harlekýn).

Od roku 1990 vystupuje také jako moderátor různých společenských akcí (např. Miss České republiky 2007 v České televizi uváděl soutěž O korunu krále Karla.

Naopak jako soutěžící se v roce 2006 zúčastnil prvního ročníku televizní taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí

Působí jako lektor herectví a rétoriky

Osobní život

Manželka Dana je filmová skriptka (seznámili se v Divadle Na Zábradlí Mají syna Matyáše.

Několikrát mu byly vytýkány "utěšující polibky" s ostatními dámami. V jednu dobu byl spojován s lyžařkou Kateřinou Neumannovou o níž se spekuluje, že vychovává jeho dítě.

Články