Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Český zpěvák Jan Bendig se narodil 14. února 1994 v Hradci Králové.

Nejznámější písničky

Profily na sociálních sítích

Kariéra

Ještě před tím, než se přihlásil do SuperStar žil s rodinou od roku 2006 do roku 2009 v britském Liverpoolu. Už tady zpíval s hudební skupinou svého otce jménem Gypsy Brothers. A už tady zkoušel prorazit v hudební soutěži, konkrétně v soutěži mladých pěveckých talentů Academy Idol, kterou dokonce vyhrál.

V roce 2009 Pak soutěžil v pěvecké televizní soutěžní show Česko Slovenská SuperStar, kterou vysílají televize Nova a Markíza. Skončil na 4. místě. Zvítězil Martin Chodúr.

Od té doby se věnuje sólové kariéře. O jeho oblíbenosti svědčí například i počet zhlédnutí jeho klipů na YouTube, který se pohybuje u některých písní nad 1 milionem, u některých spoluprací, např. s kráskami Monikou Bagárovou a Markétou Konvičkovou, které spolu s ním soutěžily v SuperStar, je to milionů hned několik.

Zpívá také na významných společenských akcích, např. vyhlašování cen ANNO, Česká Miss, Muž roku a na benefičních a charitativních koncertech.

Studoval na Mezinárodní konzervatoři v Praze - obor Hudebně dramatické umění.

Zahrál si i ve filmech Školní výlet a Bastardi 2.

Spolu s Milanem Krokou se pokusili zprodukovat comeback slavné romské zpěvačky Věry Bílé, která však bohužel zemřela nedlouho po vydání společné písně MEK SOM ADAJ.

V roce 2020 byl hostem pořadu Extra Host.

Osobní život

Jan Bendig má tři sourozence.

Jeho dlouholetým přítelem a snoubencem je Lukáš Rejmon, scenárista a režisér většiny jeho klipů a bývalý asistent Ivety Bartošové.

Články