Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Mezinárodně uznávaný český rybář a držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb Jakub Vágner se narodil 24. prosince 1981 v Praze. Jeho otcem je hudebník Karel Vágner

Profily na sociálních sítích

Jakub se měl původně stát hudebníkem. Studoval na Pražské konzervatoři hru na kontrabas. Ve třetím ročníku ale ze školy zběhl a vydal se do Austrálie, kde se seznámil se svým rybářským mentorem Rexem Huntem hráčem australského fotbalu a rybářskou celebritou. V Austrálii pracoval jako rybářský průvodce při lovu „big game fishing“.

Nasbírané zkušenosti zúročil v televizi. Jak v České televizi - v pořadu Jak na to, dvacetidílném seriálu S Jakubem na rybách (ten vysílala i slovenská televize), tak v roce 2010 na prestižní televizní stanici National Geographic Channel pro kterou natočil šestidílný seriál Fish Warrior, kde mapoval největší sladkovodní ryby světa.

Roku 2011 začal pracovat na novém televizním seriálu Rybí legendy Jakuba Vágnera. Tyto dobrodružné dokumenty byly vysílány v hlavním vysílacím čase na ČT1. Tato série byla následně prodána televizní stanici Discovery Channel V projektu Sladkovodní Giganti mapuje největší sladkovodní ryby planety s váhou nad 100 kilo a délkou nad 2 metry.

Jeho osobním největším úlovkem je zatím Arapaima Gigas s váhou 154 kilogramů a délkou 307 centimetrů. Je propagátorem myšlenky Chyť a pusť, kdy jsou ryby po ulovení vraceny do vody.

V roce 2010 napsal knihu Můj přítel sumec, kterou vydalo nakladatelství Fraus. Roku 2012 vyšla u nakladatelství Universum jeho druhá kniha Můj život s rybami. Produkuje i filmy s rybářskou tématikou na DVD. Roku 2010 obdržel multiplatinovou desku za více než 500 000 prodaných nosičů jen na území České republiky.

Dva roky chodil s modelkou Eliškou Bučkovou Nakonec dal ale před vztahem přednost dobrodružnému životu. Má dva bratry a tři sestry.

StarDance 2019

Byl jedním ze soutěžících ve StarDance 2019 Jeho taneční partnerkou byla Michaela Nováková Probojovali se až do finále soutěže, ve kterém nakonec obsadili třetí místo.

Články