Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Jakub Mazůch je český profesionální tanečník a choreograf + instruktor fitness, účastník dvanáctého ročníku show StarDance …když hvězdy tančí 2023. Jeho taneční partnerkou je česká snowboardistka Eva Adamczyková.

Narodil se 25 dubna 1988 v Ostravě (tehdejší Československo).

Kariéra

Soutěžnímu tanci se věnuje od 8 let. V kategoriích dětí a juniorů tančil ty standardní (waltz, tango, quickstep atd.) i latinskoamerické (cha-cha-cha, samba, jive atd.), později se specializoval pouze na druhou uvedenou složku.

2001 přestoupil za novou taneční partnerkou Sabinou Liberdovou do tanečního klubu Sokol Vítkovice – TK Akcent Ostrava, kde působí dodnes.

V kategorii Junior II se stali se vicemistry ČR 2003, na mistrovství světa (MS) v Litvě obsadili 6. místo. Další rok se již v kategorii Mládež opět stali vicemistry ČR a na předních příčkách se umisťovali i na mezinárodních soutěžích.

Na podzim 2006 na čas ukončil taneční dráhu a bylo mu nabídnuto angažmá v ostravském Divadle Jiřího Myrona v muzikálových inscenacích.

Na soutěžní parkety se vrátil 2008 s novou partnerkou Michaelou Gatěkovou (1985). Společně obsadili na Světových hrách 2013 v Kolumbii obsadili 2. příčku a na Světových tanečních hrách v Taiwanu brali zlato.

Jsou i mistry světa v salse, mnohonásobní mistři republiky i medailisté z řady světových i evropských soutěžích. Řídí vlastní ostravský taneční klub MG Dance.

Oficiální profil na Facebooku

Články