Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Cyklus České televize, v rámci kterého budou na televizních obrazovkách uvedeny čtyři filmy v režii Jana Hřebejka, Terezy Kopáčové a Víta Karase. Celý tento projekt zastřešuje Tereza Kropáčová.

Premiéra: podzim 2019

Jedná se o psychologická dramata, která přinesou intimní příběhy, které by si člověk raději nechal pro sebe. Jenže se dotýkají důležitých, možná dokonce rozhodujících momentů v životě.

Filmy z cyklu Jak si nepodělat život:

  • Až budou krávy lítat (režie: Tereza Kropáčová)
  • Nonstop lahůdky (režie: Jan Hřebejk
  • Můj bezvadnej život (režie: Tereza Kropáčová)
  • Beze stopy (režie: Vít Karas)

„Dva z filmů mají zdánlivě spíše ženské téma, tak jsem si je vybrala k režii sama: ve filmu Můj bezvadnej život použila Alice Nellis ve scénáři motiv z mého vlastního života, Až budou krávy lítat je zase skoro taneční film, kterému jsem také neodolala. Zbylé dva filmy jsou spíše mužské, jejich režie se ujal Jan Hřebejk, který natočil něco mezi situační a art komedií Nonstop lahůdky, a Vítek Karas. Ten v českých chatových osadách stvořil téměř western Beze stopy. Každý film je úplně jiný,“ uvedla vedoucí projektu a režisérka Tereza Kopáčová.

Až budou krávy lítat

Režie: Tereza Kopáčová

Obsazení: herci a postavy

Bětka (Eva Hacurová) je vtipná a milá holka s dvaceti kily navíc, což jí připomínají všichni včetně vlastní matky (Sabina Remundová). Nevyčnívat, neupozorňovat na sebe, schovat se… jsi přece tlustá – v tom ji matka vychovala. A může ji pořád hlídat, protože spolu dodnes bydlí v jednom bytě a pracují ve stejné škole, kde Bětka učí na prvním stupni a matka dělá ředitelku. Když se omylem Bětka ocitne na kurzu burlesky, poprvé zažije pocit, že její nadváha nevadí, dokonce naopak. Charismatická lektorka (Jana Burkiewiczová) se snaží Bětce dokázat, že může být atraktivní, sexy a především se cítit svobodně, když se přestane bát a schovávat.

Nonstop lahůdky

Režie: Jan Hřebejk

Obsazení: herci a postavy

-Tomáš Bambušek

Lenka (Eliška Křenková) přijede do Prahy za svým chlapcem, ale hned z kraje romantické večeře od něj dostane nehoráznou nabídku, kterou nemůže řešit jinak než útěkem. Ostatně útěky jsou pro Lenku typické, jak se postupně ukáže. Poslední spoj domů ujede před nosem, další pojede až ráno, co celou noc v Praze? Kousek od nádraží Lenka narazí na Nonstop lahůdky a rozhodne

se uklidnit jídlem, což je pro ni taky typické. Postarší majitel Lahůdek Karel (Miroslav Krobot) taky vypadá, že má nějaký problém. A zatímco Lenka svoje problémy řešit neumí, ty cizí řeší okamžitě.

Můj bezvadnej život

Režie: Tereza Kopáčová

Obsazení: herci a postavy

Po rodinné oslavě, kterou uspořádala báječně, jak je jejím zvykem – alespoň na jejím facebookovém profilu to tak působí - se ráno Dana (Tereza Brodská) probudí s podivnými fleky okolo očí. Sama by to zas tak moc neřešila, jenže všichni okolo to řeší dost. Lékařské testy jsou negativní, doktoři si nevědí rady. Dana přichází o práci, protože s ekzémem nemůže za přepážku banky, kde

dosud pracovala a kde má hypotéku na vlastní dům. Zoufalá skončí u podivné psychoterapeutky (Jitka Schneiderová), která ji donutí podívat se na sebe i svět okolo pořádně, položit svým blízkým důležité otázky a taky pojmenovat, čeho se ona sama ve skutečnosti bojí.

Beze stopy

Režie: Vít Karas

Obsazení: herci a postavy

Karel (Ondřej Vetchý) podle svého zvyku tráví i tuhle zimu v lese a v opuštěných chatových osadách. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Teď je ale něco jinak. I když se Karel umí lidem vyhýbat, má čím dál víc pocit, že ho někdo sleduje. Z pronásledovatele se nakonec vyklube kluk (Václav Švarc) na útěku před zákonem. (Česká televize)

Články