Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Klasickou filmovou pohádku Jak se budí princezny natočil v roce 1977 režisér Václav Vorlíček. Scénář vznikl na motivy pohádky O Šípkové Růžence.

Obsazení: herci a postavy

Děj pohádky Jak se budí princezny

Když si král vybíral svou nastávající, dal přednost Elišce a její sestra, zlá Melánie od té doby myslí jen na to, jak se pomstít. Než se královskému páru narodí královská dcera, zamíří král s královnou na zpustlou tvrz, kde žije Melánie. Ta nemá na smíření pomyšlení ani v této chvíli.

Po narození Růženky vyřkne kletbu: Růženka se má píchnout do prstu, na věky usnout a celé království s ní Růženka roste do krásy a všechny špičaté předměty jsou z jejího dosahu odstraňovány, sama nesmí ani na krok. Pro jistotu jí rodiče, hned jak dosáhne patnácti let, seženou ženicha. Je jím princ Jiří ze sousední země, který přijede na námluvy i se svým bratrem Jaroslavem.

Zlá Melánie princeznu vláká do věže, kde se Růženka píchne o osten růže a usne. Usnou také všichni v království, všichni s výjimkou včelaře Jakuba, který byl zrovna odvést za hranice království své včely.

Pohádka se natáčela na hradech Pernštejn, Roštejn, Orlík nad Humpolcem a na Křivoklátě. Filmaři zavítali také na zámek Konopiště.

Články