Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Bývalá první dáma USA Jacqueline Kennedy Onassis se narodila 28. července 1929 v Southamptonu v americkém státě New York. Jejími manželi byli John Fitzgerald Kennedy (v letech 1953 až 1963) a Aristoteles Onassis (v letech 1968 až 1975). Zemřela 19. května 1994 ve věku 64 let. Její celé jméno znělo Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassis.

Jacqueline přišla na svět do bohaté rodiny, která navzdory tehdejší hospodářské krizi žila v luxusu. Jackie byla velmi nadaná a vystudovala elitní školu Vassar College. Poté nějakou dobu cestovala po Evropě, po návratu do Spojených států studovala na Univerzitě George Washingtona ve Washingtonu. V roce 1952 se stala fotoreportérkou deníku Washington Times-Herald. Seznámila se Johnem F. Kennedym kterého si v září 1953 vzala za svého manžela. Manželé Kennedyovi měli dvě dcery a dva syny.

Děti

  • Arabella
  • Caroline
  • John
  • Patrick

Její manžel se stal v roce 1961 prezidentem USA a na Jacqueline tak připadla úloha první dámy. Povedlo se jí například přesvědči Kongres, aby byl Bílý dům prohlášen za národní historickou památku.

Po atentátu na svého manžela se přestěhovala do New Yorku. Chtěla svým dětem poskytnout klidnější život. Do politiky se angažovat nechtěla, i když ve vzduchu visela možnost, že se stane viceprezidentkou či senátorkou.

V říjnu 1968 se provdala za řeckého multimilionáře Aristotela Onassise Po manželově smrti pracovala jako redaktorka u Viking Press.

Články