Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Ivana Hannichová je česká choreografka, lektorka a tanečnice, od roku 2024, společně s Martinem Koldou (1986), hlavní choreografka pořadu StarDance ...když hvězdy tančí, a to po odstoupení Marka Zelinky (1986).

Narodila se v Praze (tehdejší Československo).

Kariéra

Taneční vzdělání získala v Tanečním centru Praha a na stážích v Evropě i USA. 2014 získala titul magistry umění v oboru Taneční věda na pražské HAMU.

Prošla mnoha divadelními projekty, muzikály, televizními produkcemi, pracovala na módních a kadeřnických show, filmech i festivalech. Vytvořila choreografie k muzikálům Aida v Hudebním divadle Karlín a Mamma Mia! v Kongresovém centru Praha. Jako asistentka choreografa se podílela na muzikálech Evita v pražském divadle Spirála, Hledá se muž. Zn. Bohatý! v Divadle Na Fidlovačce, dále Carmen, Jesus Christ Superstar, Vražda za oponou a Lucie opět v Hudebním divadle Karlín.

Podílela se i na projektech Urbanite v divadle Ponec a Laterně Magice, televizních pořadech Česko hledá SuperStar, Český slavík, X-Factor, seriálu První republika a mnoha zahraničních reklamách.

Jako tanečnice prošla základy mnoha stylů a žánrů (contemporary, jazz, balet, hip hop, step, flamenco, folklor, afro atd.), spolupracovala s mnoha českými i zahraničními umělci (420PEOPLE, Hege Haagenrud atd.), vedla profesionální taneční skupinu Dance2xs.

V současnosti se ve své lektorské praxi věnuje převážně modernímu a jazzovému tanci. Jako pedagožka působila v různých pražských tanečních studiích, již zmíněném Tanečním centru Praha – konzervatoři, na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, na International Dance Festival Prague a řadě workshopů u nás i v zahraničí (Izrael, Rakousko, Singapur, Slovensko atd.).

Od StarDance ...když hvězdy tančí 2024 bude mít na starosti přípravu choreografií na úvod přímých přenosů a speciální taneční čísla.

Oficiální profil na Facebooku

Články