Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Česká moderátorka a produkční Ivana Gottová, rozená Macháčková, se narodila 20. ledna 1976 v Opavě. V roce 2008 se stala manželkou českého zpěváka Karla Gotta. Na začátku října 2019 ovdověla. Její manžel Karel Gott zemřel 1. října 2019 krátce před půlnocí.

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ sdělila ve středu Ivana Gottová.

Ivana Gottová vystudovala střední zdravotnickou školu v Opavě, načež se chtěla pustit do studia herectví, při přijímacích zkouškách na JAMU a DAMU však neuspěla. Rozhodla se odcestovat do USA a zkusit to jako au-pair. Ve Spojených státech nakonec strávila tři roky.

Po návratu do Česka začala pracovat pro zahraniční společnosti, které u nás točily filmy. Byla osobní asistentkou zahraničních herců. Seznámila se s hercem Michaelem Douglasem, se kterým strávila dva roky.

V roce 1998 se poprvé setkala se svou životním láskou, Zlatým slavíkem Karlem Gottem. Postupně se začali sbližovat a záhy se ukázalo, že není jen další z řady jeho dalších přítelkyní. Nastěhovala se totiž do jeho vily na Bertramce.

Že je to mezi nimi skutečně vážné se potvrdilo 30. dubna 2006, když se jim narodila dcera Charlotte Ella Gottová.

Svatba s Karlem Gottem

Paní Gottovou se Ivana Macháčková stala 7. ledna 2008 V Las Vegas. 28. května 2008 se manželům Gottovým narodila druhá dcera Nelly Soffie Gottová. Jedná se již o čtvrtou dceru Karla Gotta. V roce 2013 namluvila a nazpívala se svými dcerami auido CD Andělské pohádky na dobrou noc.

V červenci 2010 se dostala k moderování VIP zpráv na televizi Prima Moderovala až do června 2015, kdy se rozhodla tento pořad opustit a věnovat se více rodině.

V červnu 2014 dokončila bakalářské studium na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze, kde si vybrala obor Sociální a mediální komunikace.

Byla též ambasadorkou projektu Avon Pochod proti rakovině prsu.

Zásadní ženy Karla Gotta (milenky, manželky i dcery)

Články