Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Český herec Ivan Vyskočil se narodil 21. května 1946 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V roce 1968 dokončil studium na pražské DAMU a získal angažmá v Činoherním klubu. Následovalo angažmá v Divadle Jiřího Wolkera, Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadlo Pod Palmovkou). V 90. letech začal působit na volné noze. Je jedním ze zakladatelů Herecké asociace, která každoročně uděluje ceny Thálie.

Jeho filmovým debutem byl v roce 1964 snímek Láska nebeská. Dále ztvárnil celou řadu rolí v desítkách filmů a seriálů. Zaujal zejména ve filmech Mladý muž a bílá velryba, Chlapci a chlapi, Poslední propadne peklu a v seriálech Záhada hlavolamu, kde hrál Losnu či Létající Čestmír, ve kterém ztvárnil učitele Filipa Jandu.

Ivan Vyskočil je známý také jako moderátor. Uváděl například vědomostní soutěž TV Nova Risk (později přejmenovaný na Riskuj!). Na TV Nova se objevil také v seriálu Ulice.

Vyskočil se pokoušel také o politickou kariéru. V roce 1996 kandidoval v senátních volbách na Praze 8 jako nestraník za Demokratickou unii. Ve volbách neuspěl. Později do Demokratické unie vstoupil a stal se jejím místopředsedou.

Je autorem knihy Manželky a jiné lásky.

Byl jedním z hostů talkshow Extra host.

Osobní život

Ivan Vyskočil byl celkem 4x ženatý a má pět dětí. Jeho manželkou byla herečka Ivana Andrlová, se kterou má dceru Michaelu. Ta se narodila v roce 1990. Jeho další manželkou byla bulharská tanečnice Anife Vyskočilová (celým jménem Anife Ismet Hassan Alikocoglu Ahmed Husein Vyskočilová).

Články