Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Ivan Vodochodský je český kuchař, herec a moderátor, bývalý zastupitel Královéhradeckého kraje a člen Rady Českého rozhlasu.

Narodil se 26. června 1963 v Praze (tehdejší Československo).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Po základní škole chtěl na konzervatoř, ale tu mu otec zakázal. Proto se vyučil kuchařem, následně složil maturitu na Střední škole společného stravování. Hlásil se na DAMU, kde ho však nepřijali. Po vojně působil v Divadle Vítězného února (dnes Klicperovo) v Hradci Králové jako kulisák, inspicient, barman i herec, poté hrál v Městském divadle Kladno.

Moderoval pořad o vaření na Frekvenci 1, na TV Prima uváděl Mňam aneb Prima vařečku + Prima jízdu, účinkoval také na TV Nova v Radách ptáka Loskutáka + Tescomě s chutí, vystupoval v muzikálech Krysař a Galileo pražského Divadla Kalich.

V komunálních volbách 2010 kandidoval jako nestraník na kandidátce Volby pro město a byl zvolen zastupitelem Hradce Králové. O čtyři roky později však funkci neobhájil. V krajských volbách 2012 kandidoval na 20. místě kandidátky subjektu Koalice pro Královéhradecký kraj jako nestraník a díky preferenčním hlasům se posunul na konečné 7. místo, čímž byl zvolen zastupitelem Královéhradeckého kraje. O čtyři roky později tuto funkci neobhájil.

V květnu 2014 byl zvolen Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR členem Rady Českého rozhlasu. Jejím členem byl do května 2020.

Osobní život

Je prvorozeným synem sládka nuselského pivovaru.

1989 se oženil s partnerkou Dagmar, 1990 se jim narodila dcera Tereza​, 1994 syn a herec Vojtěch, přestože měl být dle lékařů neplodný.

Oficiální profil na Facebooku

Oficiální profil na Twitteru

Články