Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Ivan Mládek je český hráč na banjo, zpěvák, bavič, textař, skladatel, kreslíř a autor deskových her narozený 7. února 1942 v Praze

Nejznámější písničky

Kariéra

Vyrůstal v úřednické rodině v Holešovicích, jeho otec byl právníkem. Absolvoval střední průmyslovou školu strojní a poté Vysokou školu ekonomickou (na ní byl spolužákem V. Klause kde získal inženýrský titul.

Od roku 1966 veřejně vystupoval s různými soubory z oblasti jazzu a country (např. K.T.O. White Stars nebo Mustangové).

Na přelomu let 1967-68 žil ve Francii kde se živil hraním na banjo a balalajku v ruských kabaretech. Po půl roce se vrátil do Československa a od počátku 70. let 20. století vystupoval s vlastní kapelou Banjo Band kde dosud zpívá a hraje na tenorové bendžo.

Je autorem více než 400 písní, píše humoristické povídky, recesistické pohádky a scénáře, kreslí obrazy a vtipy. Televizním divákům je znám jako moderátor a spoluautor zábavných pořadů Čundrcountry show a Country estráda TV Barrandov vysílala jeho sitcomy Cyranův ostrov, Cyranův poloostrov a Noha 22

Před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2013 veřejně podpořil Stranu svobodných občanů podle něj vhodnou alternativu pro zklamané pravicové voliče.

Jeho nejslavnější píseň Jožin z bažin se dočkala i své sochy, slavnostně odhalené roku 2008 ve Vizovicích na Zlínsku.

Osobní život

Poprvé se oženil roku 1969, partnerka Eva mu porodila syna Štěpána, který je advokátem. Rozvod tohoto svazku byl potvrzen roku 2017 v době, kdy už měl novou rodinu s o 40 let mladší Líbou Roubychovou se kterou si už pořídil dvě děti.

Na prahu sedmdesátky navíc přiznal i nemanželského syna Mikuláše. Před médii tajil tuto skutečnost téměř dvacet let.

Články