Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Český podnikatel Ivan Jonák se narodil 7. března 1959 v Praze. Zemřel 24. února 2016 ve věku 59 let tamtéž.

Ivan Jonák byl kontroverzní podnikatel, který byl v roce 2000 odsouzen k osmnáctiletému trestu vězení za nájemnou vraždu své manželky Ludwiky. Z výkonu trestu byl propuštěn na svobodu na konci dubna 2014. Chtěl na sebe upozorňovat alespoň přes sociální sítě, jenže na zašlou slávu už nenavázal. Jeho smrt potvrdil jeden z jeho kamarádů DJ Uwa Zemřel v osamocení na zdravotní problémy spojené s cukrovkou.

Ivan Jonák se dostal do vězení už před listopadem 1989, po propuštění se tehdy živil různě, jako popelář, taxikář, vekslák či vyhazovač. Získal si řadu kontaktů a po sametové revoluci si díky nim založil Discoland Sylvie. Jeho společníkem byl Helmut Huger z Německa.

Discoland nabízel v 90. letech drahé drinky, hudbu, ale také striptýz. Jonák si užíval přízně jiných žen a jeho manželka se od něj rozhodla odejít. Chtěla prodat Discoland, s čímž Jonák nesouhlasil. 7. dubna 1994 byla zavražděna nájemnými vrahy. Soudní spor se vlekl dlouhá léta, Ivan Jonák se také později stal obětí pokusu o nájemnou vraždu, ale na rozdíl od jeho manželky se mu vždy podařilo uniknout.

Články