Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Český aktivista, softwarový vývojář, předseda České pirátské strany a člen Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky narozený 20. března 1980 v Jablonci nad Nisou

Kariéra

Odmaturoval v roce 1999, ve stejném roce se přestěhoval do Prahy Zde vystudoval magisterský obor Informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy V roce 2005 získal v témže oboru titul PhDr. Po dobu jednoho semestru působil na Fakultě počítačových věd University of New Orleans v USA Titul Ph.D. za ukončené doktorské studium oboru Informační věda, obdržel roku 2013.

Pracoval pro české i zahraniční firmy jako specialista na informační technologie. Svou IT kariéru přerušil v roce 2015, kdy jako ředitel marketingu nastartoval nový český pracovní portál. Aktuálně se podílí na různých projektech týkajících se kvality dat ve firmách, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů.

Věnuje se také přednáškové činnosti týkající se autorského práva, informační společnosti a bezpečnosti.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017 byl lídrem Pirátské strany ve Středočeském kraji přičemž byl zvolen poslancem.

Předsedou tohoto uskupení byl od října 2009 do června 2014 (s přestávkou mezi červnem a zářím 2013) a je znovu nepřetržitě od dubna 2016. V čele byl potvrzen na ostravském Celostátním fóru strany v lednu 2020.

Osobní život

Roku 2015 se oženil s Lydií Franka Bartošovou taktéž členkou Pirátů Vychovává s ní dceru Amálku, která je z prvního manželství jeho partnerky.

Na konci května 2020 redaktorům eXtra.cz potvrdil, že se svou manželkou očekávají narození jejich prvního společného potomka Jejich první společný potomek přišel na svět 4. srpna 2020 v noci a dostal jméno Bertram Bartoš

Je členem Církve československé husitské Považuje se za pacifistu, je kritický vůči NATO odsoudil také anexi Krymu Ruskou federací

Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou Jako diskžokej mixuje psychedelický trance, hraje na akordeon a zpívá v punkové kapele Nohama napřed. Hrával také na varhany v kostele svého rodného města.

Články