Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Iva Pazderková je česká herečka, zpěvačka, moderátorka a stand-up komička. Narodila se 16. března 1980 v Uherském Hradišti.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Absolvovala osmileté gymnázium v Brně, v šestnácti studovala rok v USA a 2003 absolvovala JAMU.

Proslavila se především účinkováním ve stand-up sérii Na stojáka stanice HBO, do obecného povědomí se dostala prostřednictvím televizní reklamy na jogurt (obojí v roli Blbé blondýny). Účinkovala také v soutěži Tvoje tvář má známý hlas.

Diváky baví především předstíráním hlouposti a vtipnými „hláškami“, artikulací a svým neformálním vystupováním.

Poté, co v jednom z představení zmínila cíl založit SBKB (Stranu blonďatých, krásných a bohatých), její fanoušci vznik tohoto fiktivního sdružení podpořili několika stovkami podpisů.

Do léta 2010 vysílala každé všední ráno na rádiu Kiss. Spolu s Ester Kočičkovou v roce 2008 moderovala nominační večer na Českého lva.

V červenci 2018 vystoupila jako host Pražského výběru, který byl předskokanem na koncertu Rolling Stones. Následující rok účastí podpořila protivládní demonstrace organizované Milionem chvilek pro demokracii.

Momentálně působí v Divadle Na Fidlovačce, věnuje se rovněž charitativním projektům.

V roce 2021 se stala účastnící osmé řady show Tvoje tvář má známý hlas, kterou do svého programu zařadila TV Nova s podtitulem Šampioni.

Survivor 2022

Byla účastnicí nejdrsnější reality show TV Nova Survivor 2022. Vypadla v pátém duelu a skončila na celkovém 17. místě.

Osobní život

Manželství s hercem Lubošem Veselým jí vydrželo tři roky. Po rozvodu se zamilovala do dalšího herce Jiřího Racka. I tento vztah se ovšem rozpadl. Jejím dalším partnerem se stal Josef Štěpánek.

Články