Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Iva Frühlingová je česká zpěvačka interpretující písně převážně francouzsky, spisovatelka, příležitostná modelka a moderátorka. Narodila se 11. května 1982 v Litvínově.

Nejznámější písničky

  • Někdy stačí dát jen dech (s "Miroslavem Žbirkou":https://www.extra.cz/tema/miro-zbirka, ústřední píseň seriálu "Ordinace v růžové zahradě":https://www.extra.cz/tema/ordinace-v-ruzove-zahrade)
  • Pan Sen (s "Richardem Krajčem":https://www.extra.cz/tema/richard-krajco)
  • Oú tu veux, quand tu veux
  • La Muerte
  • J'ai eu tort
  • À part
  • Věřím
  • Waterbed
  • - "La Chanson De Pierre":https://www.youtube.com/watch?v=2WHIkl8guK0 (s "Pierrem Richardem":https://www.extra.cz/tema/pierre-richard)

Kariéra

Ve Francii se poprvé objevila ve 14 letech díky konkurzu tamní modelingové agentury. V šestnácti se stala členkou kapely Turn Over. Její demonahrávka se následně dostala do rukou tamních producentů Michéla Eliho a Thierryho Saida. Díky nim v devatenácti podepsala smlouvu na 4 desky s vydavatelstvím Virgin records, první singl nahrála rok poté.

Se svými skladbami rychle obsadila první příčky hitparád, hostovala též na desce Negativ Benjamina Bioleho. Roku 2003 vyhrála cenu Talent roku francouzského rádia France Bleu. Za prodej desky Litvínov v ČR, kam se vrátila 2004, získala Zlatou i Platinovou desku.

Roku 2005 získala nominace na Objev roku v Českém slavíkovi a na Zpěvačku roku v soutěži Anděl. Na jaře 2006 vyrazila na první koncertní turné a v Českém slavíkovi získala ocenění Skokan roku. V lednu 2008 se zúčastnila českého kola Eurovize v němž vystoupila s písní Partit et revenir Do semifinále v srbském Bělehradě však nepostoupila, vítězkou klání se nakonec stala Tereza Kerndlová 2009 začala, společně s Václavem Polanským a Peterm Boškou, zpívat ve skupině NO PAN!C.

Je autorkou knih Příběhy modelek (2009) a souboru povídek Příběhy ze showbyznysu (2012). V témže roce začala psát krátké články pro časopis Elle Třetí knihu Terapie v noci napsala po porodu (2017).

Vystupovala též v pořadu TV Prima Cool Aplikace, kde s Mikolášem Tučkem mluvili o novinkách ze světa mobilní aplikací.

Filip Renč ji obsadil do své komedie Román pro ženy (2004), objevila se i v pohádce Tři životy (2007).

Osobní život

Její otec pracoval v chemických závodech, matka je rehabilitační pracovnicí. Oba ve volném čase provozují různé umělecké činnosti od sochaření po psaní prózy.

Má starší sestru již dlouho žijící v USA.

Poprvé slyšela o Francii od dědečka, který se tam narodil, a okamžitě si tuto zemi zamilovala. Je milovnicí koček, pečuje o dvě bengálské pojmenované Mufasa a Mau.

S prvním manželem Richardem Krajčem se seznámila při natáčení alba Mikrokosmos, vzali se 2005. Tento vztah však nevydržel ani rok. Následně se zamilovala do amerického fotografa Johna Campbella, ale i s ním se rozešla.

Roku 2015 se jí narodil syn Adam. Jeho otce a svého partnera, pilota Jana, si vzala 2017.

Články