Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Britský herec Henry Cavill se narodil 5. května 1983 na ostrově Jersey na Normanských ostrovech.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Jeho první velká filmová role přišla v roce 2002 s filmem Hrabě Monte Cristo od režiséra Kevina Reynoldse. Henry Cavill se proslavil díky roli Charlese Brandona, vévody ze Suffolku, v seriálu Tudorovci, ve kterém hrál v letech 2007 až 2010. K jeho popularitě dále napomohla role Clarka Kenta/Supermana ve snímku Muž z oceli a hlavní role Geralta z Rivie v seriálu Netflixu Zaklínač.

Roli Supermana si zopakoval v roce 2016 ve filmu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, za tento snímek obdržel spolu s Benem Affleckem Zlatou malinu v kategorii Nejhorší dvojice na filmovém plátně. Znovu se pak jako tento superhrdina objevil na plátnech kin v roce 2017 ve snímku Liga spravedlnosti.

Osobní život

Dne 4. května 2011 se zasnoubil se svou přítelkyní Ellen Whitaker, v srpnu 2012 se však rozešli. Později pak začal chodit s americkou herečkou a bývalou bojovnicí Muaythai a smíšených bojových umění (MMA) Ginou Carano. Měl také románek s herečkou Kaley Cuoco (Penny z Teorie velkého třesku). Jeho dalšími partnerkami byly Lucy Cork, Tara King a Marisa Gonzalo.

Články